مدیریت شهری

افتتاح حساب شهروندی برای ثبت‌نام طرح ترافیک جدید+جزئیات

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد فرجود در نشست خبری گفت: سامانه جدید حساب شهروندی در اسفند ماه رونمایی می‌شود که یکی از اقداماتی که از طریق این سامانه انجام خواهد گرفت در طرح جدید ترافیک قابل استفاده خواهد بود.

وی ادامه داد: به طوری که شهروندان باید برای طرح جدید ترافیک حساب شهروندی افتتاح کنند، این حساب فقط مالی نیست بلکه باید شهروندان پروفایل خود را تکمیل و قبل از پایان سال ثبت‌نام خود را در آن انجام دهند.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران با اشاره به اینکه سرویس‌های مختلفی در این سامانه در نظر گرفته شده، گفت: حساب مالی شهروندی هم در این سامانه در نظر گرفته شده به طوری که شهروندان می‌توانند برای خرید کارت بلیط مترو، اتوبوس و غیره از این حساب استفاده کنند.

فرجود در مورد آدرس این سامانه، گفت: هنوز نمی‌توانم آن را اعلام کنم چرا که سایت هنوز بالا نیامده اما در زمان افتتاح آن که در ۱۴ اسفند ماه در برج میلاد خواهد بود این سامانه رونمایی و قابل استفاده می‌شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران ادامه داد: در سالیان اخیر روز به روز بر جمعیت شهرها افزوده شده است. 

وی با بیان اینکه تهران نزدیک به ۱۰ میلیون جمعیت دارد،‌ گفت:‌در حال تبدیل به ابرشهر هستیم. 

فرجود با اشاره به اینکه شهر هوشمند صرفا فناوری نیست،‌گفت:‌ امروزه تعارف متعددی در بحث پایداری، اجتماعی، و اقتصادی با حوزه فناوری درآمیخته شده است. 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اضافه کرد:‌ در دوره مدیریت جدید شهری، یکی از مهمترین برنامه‌ها ایجاد شهر هوشمند است و در تهران یک فعالیت جدی را در چند ماه گذشته آغاز کرده‌ایم.  

وی با اشاره به ایجاد زیرساخت‌های اولیه گفت:‌در حوزه سرویس‌ها و خدمات، شرایطی را فراهم کرده‌ایم.  

فرجود در خصوص ابلاغ نظام جامعه آماری شهر تهران گفت:‌ مبنا جمع‌آوری داده‌هاست.

وی همچنین از ایجاد شورای راهبردی شهر هوشمند خبر داد و گفت:‌دبیرخانه این شورا هم تشکیل شده است. 

فرجود از برگزاری همایش شهر هوشمند در ۱۳و۱۴اسفند سال جاری خبر داد و گفت:‌ این همایش در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود. 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در خصوص محورهای همایش گفت:‌ حرکت ما به سمت ایجاد مسیری برای شفاف‌سازی است، و اینکه چطور یک مدیریت یکپارچه داشته باشیم. همچنین بحث هوشمندسازی محیط و زندگی هوشمند در دستورکار است.  

فرجود از رونمایی سند سیاست‌های شهر هوشمند هم خبر داد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن