شورای شهر

پرونده ۶۷۴ ملک واگذار شده زیر ذره بین حراست و بازرسی شهرداری/ ۵۰ درصد قراردادهای ۱۲ سال گذشته شهرداری بدون مناقصه بوده است

به گزارش شورا‌آنلاین، محمود میرلوحی درباره آخرین روند بررسی تخلفات مدیریت گذشته شهر گفت: دو موضوع به کمیته اقتصادی شورای شهر واگذار شده که یکی مربوط به ترک تشریفات در قراردادها و دیگری درباره واگذاری ۶۷۴ ملک است.

 

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، افزود: بررسی‌های ما درباره فهرست قراردادهای شهرداری در ۱۲ سال گذشته است که ۵۰ درصد آن قراردادها، بدون تشریفات مناقصه واگذار شده است.

 

وی با بیان اینکه درباره واگذاری ۶۷۴ ملک نیز در حال بررسی و برگزاری جلسات هستیم، ادامه داد: برای بررسی دقیق‌تر از حراست شهرداری و سازمان بازرسی نیز برای حضور در جلسات دعوت به عمل آمد تا استعلامات و اطلاعات به روزتری در اختیار ما قرار گیرد.

 

صدها واگذاری غیرقانونی

میرلوحی با اشاره به اینکه «هنوز بسیاری از موارد واگذاری املاک ابهام دارد، اما عمل خلاف قانون در این موارد مسلم است» گفت: براساس ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، این نهاد حتی اگر بخواهد زمینی را با مراکز فرهنگی یا خیریه ها به مشارکت بگذارد باید از شورای شهر مجوز بگیرد، اما درباره ۶۷۴ ملک واگذار شده مجوزی از شورای شهر دریافت نشده است.

 

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا پرونده تخلفات مدیریت پیشین شهرداری بسته شده یا خیر، تاکید کرد: به هیچ وجه این اتفاق رخ نداده است. اعضای شورای شهر توافق کردند که هر بخش از گزارش آقای شهردار را یک کمیسیون بر عهده بگیرد. البته امیدواریم که موضوع گزارش تحویل و تحول در مشغله کاری شورا و شهرداری فراموش نشود.

 

اطلاعات قراردادها در اختیار شورا است

وی تاکید کرد: اعضای شورای شهر بعد از بررسی گزارش تحویل و تحول، گزارش مکمل را با رعایت ضوابط حقوقی و دیگر مسائل تهیه و منتشر خواهند کرد و به طور قطع گزارش دوم حجم بیشتری از تخلفات را در بر خواهد گرفت. اطلاعات تمام قراردادها در اختیار ما است و می‌توانیم آنها را منتشر کرده و در اختیار عموم قرار دهیم.

 

میرلوحی با بیان اینکه «به کسانی که ۱۲ سال هر چه خواستند به سر شهر آوردند توصیه می کنیم، مختصری تحمل کنند» اظهار کرد: ۱۲ سال صدا و سیما و همه تریبون‌ها در اختیار این افراد بوده و برای خود تبلیغ کرده اند و در واقع ضرب المثل «خود گویی و خود خندی» را معنا کردند؛ اما توصیه من این است این دوستان مدتی هم اجازه بدهند، شهرداری و شورای جدید مطابق اصول حرکت کنند، چراکه روال شورای جدید این نیست که تنها اقدامات گذشته را زیر سوال ببرد.

 

وی در پایان با تاکید بر اینکه «اگر لازم شود از مدیران قبلی شهرداری در جلسات شورا دعوت می‌کنیم» گفت: متاسفانه این افراد چهار ماه برای توضیح فرصت داشتند اما قبل از اینکه هر اقدامی به خصوص انتخاب آقای نجفی، چهار ماه مرتبا جلسه داشتیم اما متاسفانه آقایان تنها کتمان می‌کردند. آنان ابتدایی‌ترین مسائل و تخلفات را حاشا می‌کردند و البته هنوز هم حاشا می‌کنند.

 

مجسمه مدیران قبلی را می‌سازیم

این عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: اگر ما اشتباه کردیم و آنان درست عمل کردند، سفارش می دهیم مجسمه حضرات را هم بسازند؛ اما اگر اشتباه کرده باشند به نظر می‌آید باید خودشان را برای عذرخواهی از مردم آمده کنند.

 

میرلوحی با اعلام اینکه در صور نیاز حتما از دستگاه قضایی کمک می‌گیریم، افزود: اولویت اول بازگرداندن منابع است. به معاونان شهردار هم توصیه خواهیم کرد تا با آنان مذاکره کنند تا اموال شهروندان بازگردانده شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن