شورای شهر

بودجه ۹۷ شهرداری تهران تصویب شد+جزئیات

به گزارش شورا‌آنلاین، علی اعطا در پایان چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بسته شدن پرونده بودجه ۹۷ شهرداری تهران اظهار کرد: لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران طی چند جلسه در نوبت صبح و عصر در صحن علنی شورای شهر تهران و با حضور خبرنگاران مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: در لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران پیشنهاد رقم ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی مطرح شده بود که در نهایت اعضای شورای شهر تهران با بررسی دقیق این رقم را به ۱۷ هزار و ۴۳۰ میلیارد تومان کاهش دادند.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: در چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران و در نهایت با بررسی بودجه سازمان‌ها و شرکت‌ها، پرونده بودجه ۹۷ شهرداری تهران بسته و در نهایت این بودجه برای تایید به فرمانداری تهران ارسال خواهد شد.

اعطذا در خصوص زمان ارسال بودجه ۹۷ شهرداری تهران به فرمانداری گفت: پیش‌بینی می‌شود ظرف امروز و فردا این بودجه به فرمانداری ارسال و فرمانداری نیز ۱۰ روز فرصت دارد نظر خود را در خصوص این مصوبه بودجه اعلام کند.

وی در ادامه با اشاره به اعتراض فرمانداری تهران به مصوبه اخیر شورای شهر تهران (طرح ترافیک ۹۷) اظهار کرد: روز گذشته فرمانداری تهران نامه‌ای را به شورای شهر تهران ارسال و اعتراضات خود را مطرح کرده است .

سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: شورا نیز طبق قانون ۱۰ روز فرصت دارد به اعتراضات مطرح شده از سوی فرمانداری تهران پاسخ دهد.

اعطا گفت: فرمانداری تهران ۶ ایراد به مصوبه شورای شهر تهران در خصوص طرح ترافیک ۹۷ گرفته است که از آن جمله می‌توان به ایراد شکلی به مصوبه اشاره کرد که در آن قید شده است که تعداد حاضرین و آرا در مصوبه نیامده است. 

وی افزود: اشکال بعدی که فرمانداری تهران به مصوبه شورای شهر تهران گرفته است، به یکی از بندها مربوط می‌شود که به محدوده زوج و فرد بوده که در این نامه قید شده است که اولا در این زمینه ابهام وجود دارد دوم اینکه این موضوع با سیاست‌های کلی دولت مبنی بر افزایش نیافتن عوارض به خدمات مغایرت دارد. 

سخنگوی شورای شهر تهران تصریح کرد: بودجه ۹۷ ویژگی‌های منحصر به فردی را نسبت به بودجه‌های گذشته شهرداری تهران دارد و تصمیماتی گرفته شده است که اساسا حیاط خلوت‌های احتمالی در سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری ادامه نیابند. 

اعطا همچنین از اختصاص اعتبارات ویژه در بحث حمل و نقل در بودجه ۹۷ شهرداری تهران اشاره کرد: در این زمینه نیز بودجه خوبی برای توسعه حمل و نقل عمومی پیش‌بینی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن