مدیریت شهری

علیپور: ۶۰ درصد از پروژه های شهری با محیط زیست ارتباط دارند

به گزارش شورا‌آنلاین، صدرالدین علیپور در نشست خبری برگزاری "اولین رویداد استارت آپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند" اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم از ایده های جدیدی در حوزه های مختلف استفاده کنیم و علاقه مندان ایده های خود را در زمینه های مختلف مطرح کنند، رویدادهای استارت آپی برگزار می شوند. این رویدادها طبق فرمت های بین المللی به مسابقه گذاشته شده و در نهایت داوران تخصصی بهترین ایده ها را انتخاب می کنند.

 

وی با بیان اینکه طرح های استارت آپی باید قابلیت تبدیل شدن به کسب و کار و ایجاد اشتغال را داشته باشند، گفت: رویدادهای استار آپی بزرگ ترین رویدادهای دنیا در مدیریت شهری هوشمند به حساب می آیند. تا پیش از این استفاده از "اپ" ها مطرح بود و باتوجه به اینکه یکی از دغدغه ها و رویکردهای اصلی مدیریت جدید شهری هوشمندسازی است، به همین منظور اولین استارت آپ ویکند با موضوع محیط زیست برگزار می شود.

 

رئیس مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه استارت آپ ها افق جدیدی در حوزه های مختلف فراهم می کنند، تصریح کرد: ۶۰ درصد از پروژه هایی که در شهر اجرا می شود با موضوع محیط زیست ارتباط دارند، همچنین خروجی تمام پروژه های اجرایی باید به ارتقای کیفیت زندگی شهروندان منجر شود. این موضوع به عنوان یکی از اصلی ترین مولفه های کلان شهرهای بزرگ دنیا مطرح است.

 

علیپور خاطرنشان کرد: در گذشته اپ های متعددی در حوزه محیط زیست به صورت غیر نظام مند و متمرکز ارائه می شد که با اجرای این رویدادها بستری برای احصای طرح ها، پایش آن ها و بهترین هایی که قابلیت اجرایی داشته باشند، فراهم شده تا مورد حمایت قرار بگیرند.

 

وی با اشاره به چگونگی برگزاری این رویداد استارت آپی نیز گفت: شرکت کنندگان در ۱۰ گروه هشت تا ده نفری، طرح های خود را ارائه و پس از داوری آن ها ۳ گروه انتخاب و به سازمان های تخصصی معرفی می شوند.

 

رئیس مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه تمام دانشجویان دانشگاه های مختلف امکان شرکت در  رویداد استارآپی محیط زیستی را دارند، عنوان کرد: منتخبین این رویداد این فرصت را دارند که در رقابت های مختلف و فرایندهای بین المللی شرکت کنند.

 

علیپور تاکید کرد: تفاوت این رویداد با سایر رویدادها نیز این است که شهرداری ضمن برگزاری آن می تواند از طریق سازمان های زیرمجموعه داخلی خود از طرح های منتخب حمایت کند. لازم به ذکر است اولین رویداد استارت آپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند ۹ تا ۱۱ اسفند ماه توسط شهرداری تهران و با مشارکت معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان حفاظت محیط زیست و پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی در محل دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می شود.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن