مدیریت شهری

با اجرای طرح سراسری زوج و فرد صورت گرفت/ کاهش ۷۰ درصدی ترافیک صبحگاهی پایتخت

به گزارش شورا‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ محسن پورسیدآقایی تصریح کرد: اعلام محدودیت تردد زوج و فرد از درب منازل طی روزهای گذشته، شاهد کاهش ۷۰ درصدی ترافیک صبحگاه و در عین حال کاهش ۳۵ درصدی ترافیک عصرگاه معابر بزرگراهی و محورهای با ترافیک سنگین بوده ایم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه از کاهش ۱۰درصدی ورود خودروها به محدوده ی زوج و فرد در روزهای اجرای طرح سراسری زوج و فرداز درب منازل خبر داد و اظهارداشت: مقایسات صورت گرفته در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۷و ۱۸ بهمن ماه) به نسبت سه شنبه و چهارشنبه ( ۳و ۴ بهمن ماه ) صورت گرفته است.

وی با اشاره به استفاده بیشتر شهروندان از حمل و نقل عمومی تصریح کرد:طی این ایام میانگین جابه جایی مسافر با استفاده از مترو ۱۵ درصد افزایش یافته است این در حالیست به واسطه تعطیلی مدارس در همه مقاطع تحصیلی و کاهش تردد جمعیت آموزشی شهر تهران، جابه جایی مسافر با استفاده از اتوبوس و تعداد سفرهای صورت گرفته با تاکسی در شهر تهران با کاهش ۱۰ درصدی مواجهه بوده است.

معاون شهردار تهران بر همکاری و تعامل شهروندان در استفاده از حمل و نقل عمومی بویژه مترو به عنوان مد حمل و نقلی پاک و ایمن طی روزهای آلوده هوای تهران تاکید کرد و گفت: بطور حتم اقدامات سلبی و بازدارننده راهکار اصلی کاهش آلودگی هوا نبوده اما در شرایطی که  تهران در برخی روزها بدترین شرایط خود را سپری میکند، با ارتقا کیفیت خدمات رسانی در ناوگان عمومی شهر به عنوان یک ارگان خدماتی و از سوی دیگر با همکاری شهروندان عزیز و شریف تهران در اجرای تدابیر اتخاذ شده به منظور برون رفت از شرایط اضطرار تلاش خواهیم کرد.

پورسیدآقایی در ادامه با بیان اینکه اولویت ما به منظور مدیریت ترافیک پایتخت توسعه مترو خواهد بود، اظهارکرد: توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی و کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو در اولویت قرار دارد.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، استفاده از حمل و نقل عمومی از ارکان مهم کاهش ترافیک و آلودگی هوا به شمار می رود که توجه ویژه مردم را نیز می طلبد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن