اجتماعی و فرهنگی

مشاور پارلمانی شهردار تهران: افراد و نهادهای خاص در دوره قبل از رانت های ویژه شهرداری برخوردار شدند

به گزارش شورا‌آنلاین، داریوش قنبری با تاکید بر لزوم وجود نظارت و شفافیت در اقدامات شهرداری تهران گفت: «متاسفانه در دوره قبل به دلیل نبود نظارت و همچنین عدم شفافیت، برخی افراد و نهادهای خاص از رانت های ویژه در شهرداری تهران برخودار شدند. در همین حال با نفوذی که داشتند جلوی طرح تحقیق و تفحص مجلس هم گرفتند. اما امروز مدیریت شهرداری تهران مصمم است با رانت خواری مبارزه کند.»

 

طرح جدید ترافیک اقدامی خاص برای مبارزه با رانت خواری

قنبری طرح جدید ترافیک را یکی از اقدامات خاص شهرداری تهران برای مبازره با رانت خواری دانست و اظهار کرد: «این طرح ترافیکی برای سال آینده در نظر گرفته شده و متفاوت از سال های گذشته است. این طرح باعث می شود کسانی که صاحب مقام، منصب و نفوذ هستند امتیاز ویژه پیدا نکنند و همه به شکل یکسان و برابر بتوانند با پرداخت عوارض مربوطه تردد داشته باشند.»

 

این نماینده پیشین مجلس اضافه کرد: «در این طرح که هدف آن مبارزه با رانت و جلوگیری از آلودگی هوا و ترافیک است، همه شهروندان یکسان دیده شده اند؛ چه آنهایی که صاحب نفوذ هستند، چه آنهایی که شهروندان عادی هستند. به عبارت دیگر زمینه ای در نظر گرفته شده که هیچ کس نتواند به نوعی امتیازات خاصی نسبت به دیگران داشته باشند. این یکی از اقدامات خاص برای مبارزه با رانت خواری است.»

 

مشاور امور پارلمانی شهردار تهران خاطرنشان کرد: «شهرداری تهران برای مبارزه با رانت قطعا اقدامات دیگری در آینده انجام خواهد داد. هدف شهرداری تهران این است که همه شهروندان به راحتی بتوانند به شکل برابر از خدمات شهرداری استفاده کنند و هیچ کس بر دیگری ارجحیت نداشته باشد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا