مدیریت شهری

برگزاری مراسم برافراشتن بزرگ ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران با حضور شهردار تهران

به گزارش شورا‌آنلاین،  امین عارف نیا در جلسه هماهنگی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: مراسم امسال با شکوه خاص و بر اساس آنچه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرمودند، ان شاالله تماشایی تر از همیشه برگزار خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار با دستور شهردار تهران مراسم برافراشتن بزرگ ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران را در روز ۲۲ بهمن خواهیم داشت، اظهار کرد: بعد از این مراسم شهردار تهران به همراه مدیران شهری با استفاده از مترو و اتوبوس به جمع راهپیمایان می پیوندند. 

عارف نیا با بیان اینکه مهمانان این مراسم در مقبره الشهدا به مقام محترم شهدای دفاع مقدس ادای احترام خواهند کرد، تصریح کرد: کمیته های مختلفی همچون حمل و نقل، حفاظت، مراسم، تشریفات و ارتباطات تشکیل شده اند تا بتوانیم مراسمی آبرومند و درخور شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

پس از اشاره عارف نیا به اینکه ۸ پردیس فرهنگی در طول مسیر راهپیمایی شهروندان مستقر می شوند، علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: نسبت به ساماندهی فضای دو طرف خیابان انقلاب اسلامی و همچنین گل آرایی جایگاه برگزاری مراسم اقدام شده است.

سیدمحمدحسین حجازی، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد مراسم برافراشتن پرچم را یک برنامه فرهنگی با ماهیت ملی دانست که اراضی عباس آباد میزبانی این مراسم را بر عهده خواهد داشت.

در ادامه این جلسه برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: علاوه بر تبلیغات گسترده محیطی، امشب در ۴ نقطه نورافشانی داریم و اکران های فرهنگی مان به مناسبت دهه فجر در مقایسه با سال گذشته  40 درصد افزایش داشته است.

ضرغامی افزود: علاوه بر اختصاص بیلبوردهای سطح شهر، ۲۲۰ سازه توسط شهرداری های مناطق و ۱۰۰ سازه توسط سازمان زیباسازی به مناسبت دهه مبارک فجر در سطح شهر برپا شده است.

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو  اظهار کرد: تمام برنامه ریزی های لازم را انجام داده ایم، به ویژه در ۱۱ ایستگاه مترو که راهپیمایان را به مسیر راهپیمایی هدایت می کنند آماده شده اند، ضمن اینکه ایستگاه متروی میدان آزادی فردا تعطیل خواهد بود. 

نوبخت تصریح کرد: حرکت قطارها از ساعت ۶ صبح آغاز خواهد شد و برخلاف روزهای تعطیل، خط ۵ نیز فعال خواهد بود و فاصله بین حرکت قطارها در مسیر رفت، ۳ تا ۴ دقیقه خواهد بود و برای برگشت، ۲ دقیقه، ضمن اینکه تأکید ویژه ای روی خطوط ۲ و ۴ مترو خواهیم داشت.

در ادامه این جلسه پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ضمن اشاره به اینکه فردا ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس در اختیار راهپیمایان مراسم ۲۲ بهمن قرار خواهد گرفت، توضیح داد: این تعداد به معنای رشد ۲۵ درصدی تعداد اتوبوس ها نسبت به سال گذشته است. 

سنندجی با بیان اینکه علاوه بر اعزام سرویس های اختصاصی از مساجد و پایگاه های بسیج، از ساعت ۷ صبح در ۵۰ پایانه و میدان اصلی نسبت به انتقال شهروندان اقدام خواهیم کرد، افزود: امشب اتوبوس ها در اطراف میدان آزادی مستقر می شوند تا فردا بعد از مراسم، مسافران را به سهولت به مقاصدشان منتقل کنند.

نماینده شرکت شهر سالم شهرداری تهران نیز گفت: آمبولانس های این شرکت از ساعت ۷ صبح با هماهنگی اورژانس تهران آماده ارائه خدمت به شهروندان خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن