شورای شهر

انتقاد از بودجه ۹۷ شهرداری زود است/ مردم باید قضاوت کنند

به گزارش شورا‌آنلاین، حجت نظری عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: اینکه برخی افراد می گویند بودجه ۹۷ فاقد چشم انداز روشن تحول شهر است و مطابق با انتظارات مردم بسته نشده است را تائید نمی‌کنم، چراکه درحال حاضر تنها بخش درآمدی آن بررسی شده و هنوز بحث هزینه ها مطرح نشده است.

وی با تاکید بر اینکه قطعا نقد افراد نسبت به درآمدها است، عنوان کرد: از آنجایی که هنوز به تصویب نرسیده است، قضاوت در خصوص آن بسیار زود است و نمی‌توان با قاطعیت اعلام کرد که آیا چشم انداز جامعه را برآورده خواهد کرد یا خیر.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: نقد و بررسی در خصوص آن مستلزم زمان نه چندان طولانی است. نهایتا تا اواسط هفته آینده یا اوایل دو هفته آینده تکلیف بودجه مشخص خواهد شد که پس از آن می‌شود در مورد بودجه قضاوت کرد.

به گفته نظری تا زمانی که نظرات تخصصی کمیسیون‌ها اخذ و اعمال نشده و به صحن شورا نیز ارائه نشده است، هرنوع قضاوت و بحثی در این خصوص زود است. اما ارائه لایحه بودجه ۹۷ کاملا شفاف بوده و قضاوت شفافیت این بودجه با دوره های پیشین برعهده مردم گذاشته شده است چراکه شهروندان با ارائه لایحه بودجه و قرار گرفتن فایل اکسل آن روی سایت شهرداری تهران می توانند از جزئیات برنامه ها و هزینه هایی که از جیب خودشان انجام می گیرد، مطلع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن