استان

کاهش ۴ درصدی سرقت در البرز

به گزارش شورا‌آنلاین، سردار محمد شرفی در همایش فرماندهان کلانتری‌ها و پاسگاه‌های استان البرز که صبح امروز در ستاد فرماندهی البرز برگزار شد، ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر و فرا رسیدن سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: امروز برای حضور در همایش سالیانه فرماندهان، کلانتری‌ها و پاسگاه‌های استان در البرز حاضر شدیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف برگزاری این همایش ارزیابی عملکرد سالیانه کلانتری و پاسگاه‌هایی است که در طول سال بیشترین تماس دریافتی را داشتند، افزود: ابلاغ آخرین تدابیر به این افراد، دریافت انتظارات همکاران و یادآوری برنامه‌های آتی از جمله اهداف برگزاری این همایش محسوب می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به شاخص عملکردی استان البرز طی ۱۰ ماهه اخیر، ادامه داد: خوشبختانه سیاست پیشگیری از وقوع جرم در البرز در بسیاری از شاخص‌ها نظیر سرقت مسلحانه و سرقت مغازه مطلوب بوده است.

سردار شرفی با اشاره به کاهش ۴ درصدی میزان سرقت در البرز نسبت به میانگین کشوری، تصریح کرد: سیاست کشف استان در برخی جرایم نظیر قتل، جرایم خشن و سرقت به عنف در بحث شاخص کشف نسبت به میانگین کشوری مطلوب بوده است.

وی با اعلام این که در این مدت میزان دستگیری‌ها از هوشمندی خاصی برخوردار بوده است، گفت: بیش از ۷۰ درصد مجرمان دستگیر شده دارای تکرار جرم بوده اند، از طرفی باید به این امر نیز اذعان داشت که خوشبختانه اجرای دستور مقامات و احکام قضائی در البرز افزایش پیدا کرده است، بدون شک عدم اجرای صحیح حکم در صورت دستگیری مجرمان، افزایش و تکرار جرم را به همراه خواهد داشت.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به این که برای مناسباتی نظیر دهه مبارک فجر و چهارشنبه پایان سال برنامه‌های مفصلی داریم، افزود: بدون شک با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به دشمنانی که قصد خدشه دار کردن اوضاع امنیتی را داشتند، پاسخ سختی خواهیم داد.

وی با بیان اینکه طرح "مها" به صورت پایلوت در تهران بزرگ اجرا می‌شود و بخشی از کار پلیس برای اهداف خاص برون سپاری خواهد شد، گفت: این امر تابع فرآیند و زنجیره‌ای است که باید تکمیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن