شورای شهر

سالاری:نجفی در گزارش ۱۰۰ روزه ملاحظه مدیریت شهری سابق را کرد!

به گزارش شورا‌آنلاین،محمد سالاری با بیان اینکه ظرفیت تهران برای اجرای پروژه های جدید عمرانی به اتمام رسیده است، گفت: درآمد ناشی از فروش املاک و اراضی و تراکم فروشی پیش خور شده است و طبیعی است مسئولان فعلی نتوانند همانند گذشته به افتتاح پروژه های عمرانی بپردازند.

وی با اشاره به اینکه مطالبات مردم عموما در حوزه های نرم افزاری مانند شفاف سازی و ایجادشهرداری شیشه ای، اصلاح فرآیندهای مالی، تصحیح روند واگذاری املاک و اراضی و مصرفبهینه درآمدهای شهری است، اظهار کرد: امروز رویکرد مدیریت شهری این است که منابع فساد ورانت را کاهش دهد و بودجه شفاف را پایه ریزی کند که در این مسیر موفق عمل کرده است.

سالاری بر تاکید بر اینکه شهردار تهران از زمان آغاز به کار تا این لحظه کارنامه خوبی را در حوزهنرم افزاری به نمایش گذاشته است، تصریح کرد: پل ها و تونل های ساخته شده عملا تاثیری درکاهش میزان ترافیک و آلودگی هوا نداشته اند و به عبارت دیگر افزایش پل ها و تونل ها باعثجهش در میزان سفرهای شهری شده است. 

وی با اشاره به اینکه مطالبات شهروندان به حوزه های سخت افزاری خلاصه نمی شود و مردم توقعندارند شهر به کارگاه عمرانی تبدیل شود، اظهار کرد: مطالبه افکار عمومی افزایش کیفیت زندگیو ارتقای شرایط زیست شهری است.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا با بیان اینکه تلاش می کنیم تا ریل گذاری مسیر ادارهتهران را کارشناسانه کنیم، یادآور شد: در این مسیر سعی می کنیم مدیریت شهری را از ریل قبلیبه ریل اصلی که توسعه پایدار است باز گردانیم. شورا و شهرداری تهران تا این لحظه ثابت کرده اندکه بر تصمیمات خود استوار ایستاده اند و سعی دارند نوع جدید و علمی از مدیریت شهری را دراداره شهر اجرایی کنند. 

وی با اشاره به اینکه به نظر من نجفی در ارایه گزارش 100 روزه خیلی ملاحظه مدیریت شهریگذشته را کرد، گفت: من با این عنوان که شهردار کنونی تخلفات شهردار قبلی را افشا کرده باشد،موافق نیستم. نجفی سعی کرد، واقعیت ها را به صورت کلی ارایه دهد و از تخلفات عدیده گذشتهچشم پوشی کرده و چندان آنها را افشا نکند.

سالاری در خصوص اینکه نجفی تنها چند مورد را نام برد و سعی کرد رویکرد گذشته را نشان دهد وهنوز بسیاری از تخلفات دوره قبل مطرح نشده است، تصریح کرد: شهردار تهران در ارایه گزارشخود به شورای قبل بسیار منصفانه عمل کرد و به هیچ عنوان نباید گزارش ایشان را فاش گریدانست. 

نجفی براساس تکلیفی که شورای شهر به شهرداری تهران داده بود تنها گوشه هایی از وضعیتگذشته را گزارش کرد و رویکرد ایشان ارایه گزارش بود نه افشاگری خاطر نشان کرد: ایجادشفافیت، وعده اصلاح طلبان به مردم بوده  وشهردار تهران نیز در مسیر ایجاد شهرداری شیشه ایحرکت کرده است که این مسیر با قدرت بیشتر در آینده ادامه خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن