مدیریت شهری

مسافران مترو از امروز می‌توانند رایگان به هزاران کتاب دسترسی داشته باشند

به گزارش شورا‌آنلاین، نوبخت با اشاره به اهمیت امور فرهنگی و اجتماعی در مترو افزود: متروی تهران روزانه پذیرای میلیون‌ها نفر است که برای سفرهای درون شهری خود این ناوگان را انتخاب کرده‌اند، این حضور باعث می‌شود که این شهر زیرزمینی فرصت طلایی برای ترویج فرهنگ و مسائل اجتماعی پیدا کند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار، هر مسافر به طور میانگین ۳۵ دقیقه با مترو در سفر است افزود: اگر این زمان را در آمار حدود ۲ میلیون سفر در روز ضرب کنید رقم قابل ‌ملاحظه ای به دست می‌آید.

به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، این شرکت با استفاده از این فرصت و همسو با سیاست ها و برنامه‌های شهرداری تهران درباره فعالیت‌های فرهنگی فاخر و ماندگار، طرح کتابخانه‌ای به وسعت یک شهر را در ایستگاه‌های منتخب مترو راه اندازی کرده است.

نوبخت در خصوص این طرح گفت: "طرح کتابخانه‌ای به وسعت یک شهر" با همکاری یکی از شرکت‌های کسب و کار اینترنتی متشکل از تعدادی از جوانان نخبه کشور شرایطی برای دسترسی رایگان به کتاب‌های الکترونیکی از طریق گوشی های هوشمند ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه در نرم افزار طراحی شده تعداد زیادی کتاب صوتی نیز وجود دارد، افزود: امیدواریم با امکاناتی که در این طرح ایجاد شده است شاهد افزایش سرانه مطالعه در کلان‌شهر تهران باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: از امروز و پس از افتتاح این طرح توسط شهردار تهران، مسافران مترو می توانند در سکوی ۲۲ ایستگاه منتخب مترو از طریق گوشی های تلفن همراه خود به صورت رایگان به صدها کتاب دسترسی داشته باشند و در طول حضور در مترو کتاب را مطالعه نمایند، البته این آمادگی وجود دارد که در صورت استقبال مسافران در آینده، تعداد این ایستگاه‌ها افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: ایستگاه‌های تجریش، قلهک، جوانمرد قصاب، شاهد، دانشگاه شریف، فرودگاه امام خمینی (ره)، صادقیه، تئاتر شهر، مصلی امام خمینی(ره)، میدان انقلاب اسلامی، میدان ولیعصر (عج)، میدان شهدا، شهرک اکباتان، بیمه، بهارستان، آزادگان، امام خمینی (ره)، کرج، گلشهر، شادمان، فرهنگسرا و میدان آزادی ایستگاه هایی هستند که در این مرحله کتب الکترونیکی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، نوبخت در پایان ابراز امیدواری کرد که اجرای این طرح به ارتقاء سرانه مطالعه شهروندان تهرانی کمک کند.

وی افزود: میزان استقبال مسافران از این طرح و زمان مطالعه کتاب در ایستگاه های مترو، در پایان هر ماه توسط مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اعلام می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا