شورای شهر

عضو شورای شهر تهران خبر داد: ۴۰۰ هزار واحد خالی در تهران وجود دارد

به گزارش شورا‌آنلاین، در چهل و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران در بخش درآمدها و منابع مورد بررسی قرار گرفت که در خصوص عوارض مازاد بر تراکم مواردی مطرح شد.

در ادامه محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران ۴۰۰ هزار واحد خالی در تهران وجود دارد که عدد کوچکی نیست و رویکرد شورا کاهش تراکم‌فروشی بوده است.

وی افزود: اگر تراکم‌فروشی کم است نباید آن را بپذیریم و در جهت بهتر شدن حال مردم شهر باید بیشتر تلاش شود. ما نباید عددی را برای افزایش تراکم‌فروشی بگذاریم که همکاران شهرداری نیز در آینده به آن استناد کنند.

حق‌شناس افزود: در ۹ ماهه امسال تنها ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل تراکم‌فروشی شهرداری درآمد داشته و هزار میلیارد تومان آن هنوز اتفاق نیفتاده است.

در ادامه این جلسه کاهش بودجه ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران از محل تراکم‌فروشی به ۳ هزار میلیارد تومان به رأی گذاشته شد که اعضاء به این پیشنهاد رأی ندادند و درنهایت پیشنهاد شهرداری مبنی بر درآمد ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی از این محل تصویب شد.

در حاشیه بررسی این لایحه هاشمی رئیس شورای شهر تهران به افرادی که هم در کاهش و هم در افزایش درآمد از این محل رأی داده بودند، تذکر جدی و دوستانه دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن