شورای شهر

مجوز درآمد هزار میلیارد تومانی شهرداری بابت پارک حاشیه خیابانی

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی پس از پایان جلسه عصر امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح جزئیات بررسی لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران گفت: در جلسه صبح امروز کلیات لایحه بودجه ۹۷ شهرداری تهران به رأی گذاشته شد که با اکثریت آراء به تصویب رسید. بر همین اساس مقرر شد در جلسه عصر امروز درآمدها و پس از آن هزینه‌ها مورد بررسی قرار گیرد و پیشنهادات اعضاء به رأی گذاشته شود.

وی افزود: در جلسه عصر نیز عمده پیشنهادات رأی نیاورد و تنها افزایش درآمدها در حوزه پسماند آن هم به مقدار بسیار کمتر از پیشنهادات اولیه به تصویب رسید به شکلی که در حوزه پسماندهای ساختمانی که پیشنهاد شهرداری در این حوزه ۱۸ میلیارد تومان بود با شش میلیارد تومان افزایش ۲۴ میلیارد تومان به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.

رییس شورای شهر تهران، بررسی ساماندهی و تعیین میزان درآمد پارک حاشیه‌ای شهر تهران را یکی دیگر از موارد مورد بررسی اعضای شورا خواند و افزود: در حال حاضر شهرداری‌های سراسر کشور با توجه به قوانینی که توسط شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به تصویب رسیده است از درآمد این حوزه استفاده نمی‌کند.

وی گفت: در حقیقت با توجه به اینکه درآمدهای این حوزه به خزانه دولت واریز می‌شود. حتی افرادی که هزینه پارک حاشیه‌ای را پرداخت نمی‌کنند و برای آنها جریمه صادر می‌شود نیز جریمه‌شان به خزانه دولت واریز می‌شود. لذا دریافت پول از خزانه دولت برای شهرداری‌ها کار سختی است. بر همین اساس به سراغ کسب درآمد از این حوزه نمی‌روند. ما برای ساماندهی این حوزه تبصره‌ای را وضع کرده‌ایم که مبلغی نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان از این حوزه پیش بینی شده که باید شهرداری تهران برای تحقق آن برنامه ریزی کند و آن را به شورا ارائه کند.

هاشمی تاکید کرد: در جلسه آینده شورا اعضای شورای اسلامی شهر تهران ادامه پیشنهادات خود در حوزه درآمدها را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن