ورزشی

مسمومیت ۱۷ کشتی‌گیر تیم ملی در جام تختی

به گزارش شورا‌آنلاین، ۳۰ فرنگی کار ایران در سی‌و هشتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی، یک هفته قبل از آغاز این رقابت‌ها با صلاحدید کادر فنی تیم ملی اردوی تدارکاتی خود را در شهر بندری ماهشهر در استان خوزستان به عنوان میزبان رقابت‌های جام تختی برپا کردند تا با تغییر مکان اردوهای تیم ملی با آمادگی روحی و روانی هر چه بیشتر در این رقابت‌ها حاضر شوند.

اما وضعیت غذای محل اسکان فرنگی‌کاران تیم ملی در ماهشهر از کیفیت لازم برخوردار نبود و همین امر از روز نخست کشتی‌گیران را با مشکلات جدی مواجه کرد و در نهایت مسمومیت غذایی و همچنین آنفلوآنزا کار ۱۷ فرنگی‌کار ایران که باید در جام تختی به مصاف حریفانشان می‌رفتند را به بیمارستان کشاند و این موضوع حتی تا روز وزن‌کشی و پس از آن نیز ادامه داشت و کشتی‌گیران هر روز مجبور به استفاده از سرم و تعداد زیادی قرص بودند.

در این میان آلودگی هوای خوزستان و وجود ریزگردها در آسمان این استان که به معضلی چند ساله تبدیل شده نیز در تشدید بیماری کشتی‌گیران نقش داشته است.

نفراتی مانند افشین بیابانگرد و یوسف قادریان دارندگان مدال برنز جهان،محمد نوربخش، فرشاد بلفکه، شهاب قوره جیلی و … بیش از سایرین دچار مسمومیت شدند و همین امر نیز در تحلیل قوای جسمانی و شکست نفراتی همچون بیابانگرد و قادریان نقش عمده‌ای داشت.

البته با حضور کادر اجرایی فدراسیون کشتی در ماهشهر و رسیدگی فوری به این موضوع، وضعیت غذایی کشتی‌گیران بهبود پیدا کرد و این موضوع حل شد هر چند عوارض مسمومیت حتی تا پایان مسابقات نیز ادامه داشت.

همچنین به گفته تعدادی از کشتی‌گیران غذایی که در این مدت در اختیار آنها  قرار می‌گرفت همان غذای عادی بود که به پرسنل یکی از شرکت ها داده می‌شد و از کیفیت لازم برخوردار نبود و با غذایی که ملی‌پوشان در اردوهای تهران استفاده می‌کنند تفاوت داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن