شورای شهر

خود آقای نجفی باعث شد قالیباف شهردار تهران شود!/ اینکه فقط بگوییم در گذشته چه اتفاقی افتاده درست نیست و بگوییم خودمان در این ۱۰۰ روز چه کار کردیم

به گزارش شورا‌آنلاین، احمد حکیمی پور با اشاره به ۶ سال عضویت محمدعلی نجفی در شورای شهر، گفت: همین آقای نجفی باعث شد که آقای قالیباف شهردار شود. اگر رای ۳ عضو اصلاح طلب شورای سوم شهر تهران به آقای قالیباف داده نمی شد ایشان نمی توانست شهردار شود.

احمد حکیمی پور در ارزیابی گزارش صد روزه شهردار تهران، اظهار داشت: گزارشی که در صحن شورا قرائت شد در کل اقدام خوبی است. نفس گزارش دهی به مردم و نمایندگان آنها از وضعیت شهر و نحوه مدیریت آن  کار مثبت و پسندیده ای است.

وی ادامه داد:  این گزارش نقطه قوتی برای شورا و مدیریت شهری نیست و بهتر بود آقای نجفی در گزارش خود می گفت در ۱۰۰ روز اول کاری خود طبق برنامه ای که اصلاح طلبان در انتخابات شوراها به مردم داده بودند و لیست هم به صورت کامل رای آورد، چه بخشی از برنامه ها را اجرا کرده اند.

عضو سابق شورای شهر تصریح کرد: مردم تهران وضعیت سابق مدیریت شهری را دیده بودند و در جریان امور قرار داشتند. به همین دلیل دست به تغییر ساختار شورای شهر و به تبع آن شهرداری زدند و به صورت یکپارچه به لیست اصلاح طلبان رای دادند. مردم انتظار دارند که شورای شهر و شهرداری روند ها را اصلاح و مشکلات را برطرف کند.

وی با اشاره به عملکرد شهرداری در دوره گذشته عنوان کرد: نقدها به شهردار قبلی روشن است و فراکسیون اصلاح طلبان در دوره چهارم شورای شهر تهران بارها و بارها این مطالب را عنوان کرده است. بنده به عنوان منتقد جدی و سرسخت آقای قالیباف در طول ۴ سال تمام مواردی که آقای نجفی عنوان کرده اند را گفته و پیگیری نیز کرده بودم. اما به دلیل این که در اقلیت بودیم نمی توانستیم تاثیر گذار باشیم.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران ادامه داد: مشکل ما این بود که دوستان ما در خارج از شورای شهر چهارم کمک نمی کردند تا مسائل و مشکلات شهرداری دنبال شود. شخص آقای نجفی در دوره آقای قالیباف، ۶ سال عضو شورای شهر تهران بود. ایشان باید بیاید و اعلام کند در ۶ سالی که عضو شورای شهر تهران بود یکبار به شهردار وقت تذکر داده است؟ 

وی اذعان کرد: تمام پروژه های بزرگ پایتخت در دوره سوم شورا زمانی که آقای نجفی عضو شورا بود، آغاز شده است. بزرگراه امام علی، طبقه دوم بزرگراه صدر، تونل نیایش، تونل توحید، شهر آفتاب همه این پروژه ها متعلق به دوره سوم شورای شهر تهران است.

حکیمی پور افزود: دوستان اصلاح طلب ما در دوره سوم افتخارشان این بود که حتی یک نامه به آقای قالیباف ننوشته اند و با آقای قالیباف هیچ مکاتبه ای نداشتند.

وی با اشاره به ارائه گزارش توسط شهردار تهران گفت: من این رفتار را اصلاح طلبانه نمی دانم. مردم شهر مصائب و مشکلات شهر را می دانستند. اصلاح طلبان خود داوطلب اداره شهر شدند و مردم نیز اداره شهر را به آن ها سپردند. اینکه برگردیم و بعد از ۱۰۰ روز فقط بگوییم در گذشته چه اتفاقی افتاده، رفتار درستی نیست. 

رئیس فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر چهارم تهران، عنوان کرد: من به عنوان مسئول فراکسیون اصلاح طلبان در دوره گذشته گزارش عملکرد چهار سال گذشته را آماده کردم و در اختیار نهادهای بالادستی اصلاح طلب قرار دادم اما متاسفانه هیچ توجهی به آن نشد. تمامی این مسائلی که آقای نجفی مطرح کرد در گزارش موجود بود و مطلب تازه ای نیست.

وی ضمن بیان اینکه همه باید دست به دست هم بدهند و مسائل را حل کنیم، تصریح کرد: قبل از قالیباف دیگران شهردار بودند و بعد از آقای نجفی نیز کسان دیگری شهردار خواهند بود، مهم این است که چرخ شهر بچرخد. اگر موضع اپوزوسیون می گیریم به این دلیل است که در دوره چهارم در اقلیت بودیم و فقط می توانستیم نظارت کنیم.

حکیمی پور با تاکید بر تخلفات شهرداری در دوره گذشته گفت: سوال من از آقای نجفی این است، ایشان که تا این اندازه به تخلفات شهرداری حساس هستند، چطور گزارش تخلفاتی که در املاک نجومی صورت پذیرفت و من شخصا گزارش را به ایشان ارائه کردم و تاکید هم کردم که بسیار مهم است و به صورت فوری برای آقای جهانگیری ارسال کنید، نادیده گرفت؟ 

او ادامه داد: بعد ها وقتی پیگیری کردم ایشان مسئله را فراموش کرده بودند و گزارش تخلفات املاک نجومی چندین هفته روی میز ایشان خاک خورده بود و خود ایشان هم گفتند که من فراموش کردم و نه گزارش را خواندم و نه آن را به آقای جهانگیری دادم. اگر قرار بر گزارش عملکرد است باید گفت با توجه به این مشکلات ما چگونه می خواهیم شهر را اداره کنیم. من امیدوارم با توجه به یکدستی مدیریت شهر تهران ما شاهد رفع معضلات شهر باشیم.
عضو سابق شورای شهر اظهار کرد: اینکه هر مسئولی که به تازگی بر سر کار می آید فقط عملکرد گذشته را نقد کند و برنامه ای برای آینده ارائه ندهد، برای مردم تکراری شده است. این گزارش از نظر من بسیار منفعلانه است. معتقدم مشی اصلاح طلبی این است که ابتدا خودش را اصلاح کند. این شهر با این وضعیت به دست اصلاح طلبان رسیده و بارها و بارها در شورای شهر چهارم نیز این مطالب گفته شده است. حتی در گزارش ما راهکار هم ارائه شده است از مشکلات پرسنلی گرفته تا مشکلات پیمانکاران و… 

وی با اشاره به میزان تاثیرگذاری شوراهای گذشته در عملکرد شهرداری، گفت: نقد بسیار جدی به عملکرد آقای قالیباف وجود دارد. منتهی با تکیه بر ضعف ها نمی شود عملکرد فعلی را توجیه کرد. در زمان گذشته بخشی از ضعف ها باید از نهاد های نظارتی پیگیری می شد. حتی در دوره قبل که گزارش های حسابرسی دچار اشکال بود به دستگاه های نظارتی منتقل می شد.

حکیمی پور ادامه داد: حساب های تلفیقی شهرداری هنوز بروز رسانی نشده و هنوز به سال ۹۲ نرسیده است و ایراد ها سال به سال افزوده می شد. مشکل اصلی ما در اداره شهر انقطاع است دوستان ما در شورای شهر و شهرداری احساس می کنند که از صفر شروع کرده اند و اصلا به فعالیت های گذشته توجه نمی شود.

وی با اشاره به ۶ سال عضویت نجفی در شورای شهر، خاطرنشان کرد: همین آقای نجفی باعث شد که آقای قالیباف شهردار شود. اگر رای ۳ عضو اصلاح طلب شورای سوم شهر تهران به آقای قالیباف داده نمی شد ایشان نمی توانست شهردار شود. کاندیدای آقای چمران و همراهان ایشان شخص دیگری بود و رای همین دوستان باعث شهردار شدن آقای قالیباف در دوره ی سوم شورای شهر تهران شد.
منبع:ندای ایرانیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن