سیاسی

نمی دانستیم قالیباف از شهرداری برای انتخابات هزینه می کند/ به تخلفات شهردار سابق و همکارانش رسیدگی می کنیم

به گزارش شورا‌آنلاین، محمدرضا رضایی کوچی گفت: شهردار قبلی به اطلاعاتی که کمیسیون عمران با محور املاک و تغییر کاربری‌ها برای به جریان انداختن تحقیق و تفحص از شهرداری درخواست کرده بود پاسخ داد اما گویا شهردار سابق و همکارانش در روزهای پایانی کارشان در قالب قراردادهایی که با ناجا بستند بخشی از درآمدهای شهرداری را صرف انتخابات کردند که کمیسیون عمران از این تخلفات بی‌اطلاع بود.

رییس کمیسیون عمران تاکید کرد: اگر به طور قطع گفته شود مجلس با درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری موافقت کرده بود شاهد تخلفات امروز شهردار سابق تهران و همکارانش نبودیم، سخن دقیقی نیست؛ چرا که کمیسیون عمران و نمایندگان مجلس از ابعاد تخلفاتی که در روزهای پایانی مدیریت قالیباف و همکارانش در شهرداری تهران انجام دادند اساسا بی‌اطلاع بود و موضوع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران نیز مربوط به املاک و تغییر کاربری‌ها بود.

رضایی در عین حال به این مساله هم اشاره کرد که به دلیل همزمان شدن درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری تهران با انتخابات اردیبهشت ماه ریاست‌جمهوری ۹۶ شائبه سیاسی بودن درخواست تحقیق و تفحص را به وجود آورد.

نماینده مردم جهرم در مجلس خاطرنشان کرد: درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مقطعی ارائه شد که نزدیک به انتخابات ریاست‌جمهوری بود و تلقی کمیسیون عمران و نمایندگان مجلس این بود که این درخواست، درخواستی «سیاسی» است و شاید به همین دلیل بود که با این درخواست موافقت نشد.

وی ادامه داد: اما اکنون که هیاهوهای انتخابات فروکش کرد و بیم رسیدگی سیاسی به این تقاضا از بین رفته است، می‌توان با کارشناسی جامع به تقاضای تحقیق و تفحص از شهرداری تهران که اکنون در دستور کار کمیسیون عمران است، رسیدگی کرد.

رییس کمیسیون عمران متذکر شد: هدف متقاضیان تحقیق و تفحص از شهرداری در دوره قبل، رسیدن به تخلفات شهردار وقت و همکارانش بود. حالا بخشی از این تخلفات توسط شهردار جدید گزارش شده است که البته با در اختیار گرفتن این گزارش روند رسیدگی به تخلفات شهردار سابق و همکارانش را در کمیسیون آغاز می‌کنیم.
منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا