شورای شهر

سالاری در واکنش به گزارش نجفی: مردم عدم موفقیت مدیریت شهری جدید را نمی بخشند

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد سالاری با اشاره به اینکه ۶ ماه زمان قابل توجهی برای رسیدن به شناخت وضعیت موجود شهر و تدوین برنامه های آینده است گفت: گزارشی که امروز ارائه شد جامع و مبتنی بر آمارهای دقیق بود اما واقعیت اینست که وضعیت اقتصادی شهر بی نهایت بحرانی است، چراکه هم طرح تفصیلی علی الخصوص زیر پهنه هایی که محل درآمدزایی بوده اشباع شده است و هم درآمدهای پایدار شهر در حال کاهش است، متاسفانه رویکرد دولت و مجلس هم مالیات بر ارزش افزوده را دارد از شهر می گیرد.

وی افزود: از طرف دیگر برنامه ای هم برای اینکه بدانیم چگونه برای اداره درآمد ایجاد کنیم نداریم. بنابراین باید راهکارهایی اساسی و قابل تحقق را برای ایجاد درآمدهای پایدار شهری با این تراکم انسانی و هزینه های قابل توجه که بار پایتخت بودن را بر دوش دارد، تدوین کنیم.
 

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه ما بجز موفقیت هیچ پیام دیگری را نمی توانیم به شهروندان تهرانی بدهیم، عنوان کرد: درخواست من این است که از این به بعد به گذشته در حد اینکه از آن برای آینده درس بگیریم بپردازیم چرا که مردم در پایان دوره می پرسند حال که شورا، شهرداری تهران ، شورای عالی استان ها، دولت و مجلس که همه از یک طیف فکری بوده اند چه کاری کرده اید و عدم موفقیت مدیریت شهری در این دوره را نمی بخشند.

سالاری خاطرنشان کرد: لذا می بایست ازاین به بعد در گزارش ها بگویید که چه کاری میخواهید انجام بدهید. حال که قرار است که در تهران دیگر اتوبان، پل و بزرگراهی ایجاد نشود، در حوزه های نرم افزاری مانند فساد ستیزی، رانت زدایی، ایمن سازی، نوسازی بافت فرسوده، رعایت مقررات طرح تفصیلی ، صیانت از باغات و … چه کاری قرار است انجام شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن