ورزشی

برانکو: شاید از برد خسته شویم!

به گزارش شورا‌آنلاین، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری باشگاه پرسپولیس حاضر شد و در مورد آخرین وضعیت سرخپوشان اظهار داشت: خیلی وقت است ساختار کامل باشگاه را یکجا ندیدید. کادر مدیریت و پیروانی اینجا هستند. اطلاع دارید که قرارداد را ۲ ساله تمدید کردیم.

برانکو در ادامه افزود:‌ من با پرسپولیس دوساله تمدید کردم خیلی خوشحالم از این اتفاق که توانستم بار دیگر به باشگاه پرطرفدار پرسپولیس همکاری کنم. از هیأت مدیره باشگاه افشین پیروانی و آقای گرشاسبی تشکر می‌کنم که خیلی زود توانستیم از نظر ایده به هم نزدیک شویم و خیلی زود تفاهم کردیم تا دست در دست هم دهیم تا باشگاه پرسپولیس کمک کنیم تا تیم افتخارات بیشتری به دست بیاورد. از حمایت پرشور هواداران که بدون منت پرسپولیس را تشویق می‌کنند تشکر می‌کنم اگر هواداران نباشند مطمئنا پرسپولیس در ادامه کار دشواری خواهد داشت و بدون هواداران پرسپولیس موفقیتی به دست نمی‌آورد. افتخار می‌کنم عضوی از خانواده پرسپولیس بودم و هستم و همانطور که گفتم با همکاری دوستان روز به روز شرایطی به وجود بیاوریم که تیم پرسپولیس موفق شود.

وی تصریح کرد: همانطور که آقایان گرشاسبی و پیروانی گفتند ما قراراد جدیدی امضا کردیم اما تازه در ابتدای راه قرار داریم و این یک چالش جدید است که من را خوشحال می‌کند و یک انگیزه مضاعف برای اینکه روز به روز پیشرفت کنیم وجود دارد. البته پیشرفت ما نه در سطح ایران بلکه در سطح آسیا خواهد بود. این را هم بگویم با نتایجی که تا به حال گرفته‌ایم به خواب نمی‌رویم بلکه تلاش ما بیشتر خواهد شد و انگیزه ما مضاعف خواهد بود. تلاش می‌کنیم همه اهداف پیش رو را با بازدهی حداکثر به ثمر برسانیم. 

سرمربی تیم پرسپولیس افزود: به بازیکنانم تبریک می‌گویم که با تلاش آنها پرسپولیس به اینجا رسیده است. همه ما مهم هستیم اما بازیکنان مهمترین هستند چون آنها در زمین زحمت می‌کشند و حداکثر توانشان را می‌گذارند. هر بخشی حتی کوچک در باشگاه پرسپولیس تاثیرگذار است. خوشحالم که این تعداد از خبرنگاران اینجا حضور دارند و از شما بابت همکاری‌تان تشکر می‌کنم و انتظار دارم این همکاری مستمر باشد و در راستای منافع فوتبال و باشگاه این همکاری ادامه پیدا کند. هیچ کدام از ما از انتقادات فرار نمی‌کنیم چرا که همه جای دنیا این انتقادات وجود دارد و این کنفرانس خبری هم دلیلی است که با روی باز روبروی شما بنشینیم تا یک همکاری دوستانه داشته باشیم. شاید بردهای اخیر ما کمی خسته‌کننده باشد اما انتظار یک همکاری صادقانه و ورزشی را داریم.

برانکو در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان امیدوار بود پرسپولیس به قهرمانی آسیا برسد، گفت:‌ ما اهداف پیش رو داریم و می‌دانیم کار همیشه سخت است و همه چیز شسته و رفته پیش نمی‌رود. اما هدف ما این است که به جای فعالیت مستمر در فوتبال ایران به دنبال قهرمانی‌های بیشتر باشیم. هدف ما فقط برای امسال نیست بلکه این هدف همیشگی است و به دنبال فتح سوپرجام، لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا هستیم. ما امسال سوپرجام را گرفتیم و تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا پیش رفتیم. هر تیمی که تا نیمه نهایی آسیا بالا می‌آید برایش افتخار بزرگی است البته در این بازی‌ها شانس هم دخیل است اما ما از مراحل مختلف عبور کردیم و نسبت به همه تیم‌ها موقعیت سخت‌تری داشتیم به طوری که حدود ۹ بازی بیرون از تهران انجام دادیم و می‌دانیم چقدر تشویق هواداران برای ما مهم است. 

وی در خصوص طول کشیدن تمدید قراردادش گفت: دلیل طول کشیدن تمدید قراردادم بحث تیم ملی نبود سرمان شلوغ بود. گرشاسبی هم حدود یک ماه یا یک ماه و نیم پیش به باشگاه آمده است و زمان نیاز بود تا شرایط باشگاه را در دست بگیرد. ریتم بازی‌ها هم طوری بود که هر سه یا ۴ روز یک بازی داشتیم و وقتی برای مذاکره وجود نداشت. اما در خصوص بحث سرمربگیری تیم ملی ایران باید این را بگویم تیم ملی فوتبال ایران سرمربی دارد که موفق شد تیم را به جام جهانی ببرد و او مربی است که ایران با او به جام جهانی خواهد رفت. ولی اگر منظور شما پیشنهاد از تیم‌های ملی دیگر کشورها باشد، بله درست است ولی در کل این موضوع دلیل عقب افتادن تمدید قرارداد من نبود. 

سرمربی تیم پرسپولیس در خصوص بازگشت احمد نوراللهی هم افزود: من از بازگشت نوراللهی خوشحالم. متاسفانه بازگشت او خیلی طول کشید و این بدترین چیز برای یک بازیکن است. او یک سال بازی نکرد. تلاش ما این است که او را آماده کنیم. برای رسیدن به بازی‌ها ولی قبل از آن باید شرایط او را بررسی کنیم که ببینیم به بازی می‌رسد یا خیر. ولی ما در کل انتظار داریم کیفیت نوراللهی را همان کیفیت قبل از رفتن به بازی ببینیم.

برانکو در خصوص سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا بندی در قرارداد برانکو وجود دارد که اگر پیشنهادی از اروپا داشته باشد یا پیشنهاد خوب خارجی داشته باشد یکطرفه قراردادش را فسخ  کند، گفت: ابتدا خوشحالم که شما خبرنگاران و هواداران نگران بند قرارداد بنده هستید. لازم به ذکر است قرارداد مربی با باشگاه، بازیکن با باشگاه،محرمانه است و شخصی است و هیچ کسی نباید مطلع شود. قرارداد طوری بسته شده که باید بین من و باشگاه محفوظ بماند اما در فوتبال بحثی به نام محرمانه وجود ندارد این در تمام دنیا اتفاق می‌افتد که ممکن است قراردادی منتشر شود. اما قرارداد یک فرم است مهم این است که من با باشگاه تفاهم کرده‌ام.

وی در مورد اینکه حضور او در روند حرکتی پرسپولیس چقدر تاثیرگذار بود، گفت: از سوال شما تشکر می‌کنم من هر بار که برای بازیکنان صحبت می‌کنم، می‌گویم که باشگاه از هر چیزی مهمتر است حتی از آقای گرشاسبی، پیروانی یا خود من. چه برسد به بازیکنان  تنها منطق همین است. همانطور که گرشاسبی گفت بحث مهدی طارمی نیم فصل در جریان بود. او پیشنهاد باشگاه را داشت اما راه دیگری را انتخاب کرد و من برای او به عنوان یک بازیکن ملی‌پوش آرزوی موفقیت می‌کنم چراکه سه سال در تیم تلاش کرد و این حرفه‌ای‌گری است.

سرمربی تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: ما هر تلاشی می‌کنیم برای هواداران است. به همین خاطر غمگینم در بازی با نفت تهران بدون تماشاگر بازی کردیم و حمایت آنها که یک سرمایه عظیم ماست و به عنوان یار دوازدهم با ما هستند را نداشتیم. 

برانکو درباره کادر فنی‌اش و اینکه آیا تغییراتی در این کادر وجود خواهد داشت، افزود: کادر فنی ما در دو سال آینده همین است اما همیشه احتمال تغییرات هست و شاید بنا به دلایل شخصی مثل چوک یا آندره از ما جدا شوند و این مسائل غیرمترقبه است. اما انتظارم این است که در دو سال آینده با هم کار کنیم و با انرژی زیاد کار را پیش ببریم چراکه بدون آنها نمی‌توانیم نتیجه بگیریم.

وی درباره اینکه چه تضمینی است که سایر بازیکنانی که قراردادشان تمام می‌شود مثل طارمی ساز جدایی کوک نکنند، افزود: قرارداد طارمی آخر فصل به اتمام می‌رسید اما هم من و هم گرشاسبی و هم پیروانی پیشنهاد جدید به او دادیم اما او به صورت کتبی توسط وکیلش اعلام کرد مایل به همکاری نیست. او نهایتا یک ماه و نیم بود اما از نظر ذهنی با ما نبود. با این شرایط نمی‌شد جلوی او را بگیریم. ما می‌خواستیم این بازیکن را نگه داریم اما خودش نخواست.درباره بقیه بازیکنان هم باید بگویم که این مسئله بستگی به منافع بازیکنان دارد. من به عنوان مربی اجازه جدایی نمی‌دهم چون ما محروم هستیم اما وقتی یک پیشنهاد ۱۰ میلیون دلاری به بازیکن می‌شود دیگر جای سؤال ندارد. بازیکنان شرایط را درک می‌کنند و به دنبال بهترین گزینه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن