اجتماعی و فرهنگی

واکنش منفی پلیس به طرح ترافیک جدید تهران: با این طرح ترافیک و آلودگی هوا بیشتر از قبل می شود!

به گزارش شورا‌آنلاین، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه برنامه معارفه جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران در خصوص طرح ترافیک و اینکه شهرداری تهران یک‌طرفه به این قضیه وارد شده، اظهار داشت: طرح پیشنهاد‌ی شهرداری تهران فعلاً در حد پیشنهاد است و باید دستگاه‌های مختلف بررسی‌های لازم را بر روی آن انجام دهند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: این طرح از نظر ما فاقد مطالعات لازم است و آن چیزی که در شهرداری تهران در خصوص طرح جدید عنوان شده که آلودگی و ترافیک را کاهش می‌دهد، در بررسی‌های اولیه ما این‌گونه است که نه‌تنها کاهش نمی‌دهد، بلکه ترافیک را افزایش داده و با توجه به افزایش ترافیک در هسته مرکزی، آلودگی را نیز افزایش خواهد داد.

وی گفت:‌پلیس نظراتش را به شهرداری تهران اعلام کرده و تا این لحظه نظر مساعدی روی این طرح ندارد؛ البته پلیس تهران بزرگ با راهور ناجا در این خصوص جلساتی را برگزار کرده و نظر نهایی خود را کتباً اعلام خواهد کرد.

این مقام ارشد تهران بزرگ به ایرادات طرح فعلی طرح ترافیک پرداخت و افزود: اگر قرار است طرح جدیدتری اجرا شود باید حتماً تمام معایبی را که در طرح فعلی وجود دارد، برطرف کند.

رئیس پلیس پایتخت با تأکید بر این مطلب که مدیریت ترافیک، در پایتخت بر عهده پلیس است و شهرداری باید بسترها و امکانات لازم را فراهم کند تا مأموران راهور و بعضاً انتظامی بتوانند با مقدورات و امکانات لازم به‌خوبی ترافیک را مدیریت کنند، گفت: این طرح در حال مطالعه است و جزئیات آن در حال بررسی است.

عالی‌ترین مقام انتظامی تهران بزرگ با تأکید بر این مطلب که این طرح خام است، اضافه کرد: باید ابعاد مختلف این طرح از زوایای مختلف بررسی شود و نظر ما این است که این طرح جای کار دارد.

وی در ادامه به انتصاب جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اشاره و بیان داشت: سردار هداوند از افسران باتجربه ناجا است که در قسمت‌های مختلف نقطه صفر مرزی گرفته تا شهرستان‌ها و پایتخت خدمت کرده و مسئولیت‌های فراوانی داشته؛ از فرماندهی یگان امداد گرفته تا معاون هماهنگ‌کننده فاتب.

سردار رحیمی گفت: با توجه به تجربیات ارزنده ایشان با پیشنهاد این‌جانب با حکم فرمانده نیروی انتظامی، ایشان به‌عنوان جانشین فرمانده تهران بزرگ منصوب شدند؛ ان‌شاءالله بتوانیم با توجه به تجربیات و توان مدیریتی ایشان وضعیت امنیتی و انضباطی بهتری را شاهد باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا