شورای شهر

پیشنهاد نامگذاری ۱۷ دی به نام تختی و ورزش تهران

به گزارش شورا‌آنلاین،محمد جواد حق شناس با تاکید بر این که با تغییر مدیریت شهری تهران مردم در انتظار مشاهده تغییراتی در تصمیم گیری‌های شهری هستند، افزود:‌ در دوره جدید توجه به مسائل فرهنگی قطعا یکی از موضوعات محوری خواهد بود و در شورای شهر نیز این باور را داریم که باید شهر را به سوی توسعه انسان محور سوق دهیم. لذا دراین راستا استفاده صحیح و دقیق ظرفیت‌های فرهنگی تهران، ری و شمیران یکی از راهبردهای مهم شورای شهر پنجم خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه گرامیداشت بزرگانی چون تختی به منزله اهمیت به همین ظرفیت‌های فرهنگی است، تصریح کرد: برای سالگرد درگذشت مرحوم تختی مراسمی را در مزار وی با اعضای شورای شهر برگزار خواهیم کرد تا این مورد نمادی از اهمیت حفظ میراث شهرمان باشد.

نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر به نام جهان پهلوان تختی در دستور بررسی کمیسیون نامگذاری شورا

 

حق شناس ادامه داد: نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر به نام جهان پهلوان تختی در دستور بررسی کمیسیون نامگذاری قرار دارد و امسال شورای شهر در مراسم بزرگداشت تختی که همه ساله در آرامگاه وی در ابن بابویه برگزار می‌شود به طور فعال مشارکت خواهد داشت.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به طرحی که برای نام گذاری روز تختی در تقویم رسمی کشور ارائه شده بود گفت: بنا بر پیشنهادی که در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مطرح شده بود روز ۱۷ دی به نام جهان پهلوان تختی و روز ورزش تهران مطرح شد که درحال پیگیری مراحل هستیم چرا که برابر قانون مرجع تصویب نام گذاری روزهای تقویم در کشور شورای فرهنگ عمومی است که ما پس از تصویب این پیشنهاد در شورا آن را به شورای فرهنگ عمومی ارسال خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: چنانچه پیشنهاد یک نام گذاری در صحن شورا توسط منتخبین مردم مصوب شود و از دلایل متقن و منطقی برای اجرا برخوردار باشد؛ حتما از طریق شورا فرهنگ عمومی بررسی و نسبت به آن اقدام خواهد شدا امیدواریم این روز رد تاریخ رسمی کشور به ثبت برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن