مدیریت شهری

بازدید قائم مقام معاونت امور فرهنگی اجتماعی شهرداری از باغ کتاب/ ایوبی: تصور نمی کردم ایده ای با این عظمت و خوبی در ایران اجرا شود

به گزارش شورا‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران حجت الله ایوبی در حاشیه بازدید از باغ کتاب تهران ضمن تبریک و تشکر ازپایه گذاران ایده راه اندازی باغ کتاب ، بیان داشت: تصور نمی کردم ایده ای با این عظمت و خوبی در ایران اجرا شود.

وی گفت: این پروژه از معدود پروژه های دولتی، دارای سلیقه، ایده و تفکر به شمار می آید  که به خوبی به اجرا درآمده است.

ایوبی با اشاره به توسعه زیرساختهای فرهنگی کشور و  به ویژه پایتخت، گفت: هر اندازه در این زمینه تلاش کنیم، بازهم کم است، باید ساخت و سازها و توسعه فضاهای فرهنگی همواره در اولویت قرار گیرد.

وی باغ کتاب را در زمینه آموزش برای کودکان و نوجوانان فوق العاده توصیف کرد و افزود: در این مجموعه دانش آموزان و فرزندان ما با مفهوم علم و دانش و زیست محیطی و زندگی درست آشنا می شوند.

ایوبی تالار علم کودک را مجموعه ای درخشان و بی نظیر دانست و گفت:باغ کتاب بهترین مدرسه برای فرزندان مامحسوب می شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در ساخت و ساز مراکز فرهنگی، تصریح کرد:این مجموعه در توسعه فضاهای فرهنگی شهر تهران نقش آفرین بوده و در مسیر حفظ میراث فرهنگی و انتقال آن به نسل های بعدی  تلاش های بسیار داشته است.

وی به احیا و بازسازی خانه موزه ها در پایتخت اشاره و خاطر نشان کرد: همه ایرانیانی که دل در گرو کشور دارند، به خوبی از این ایده استقبال می کنند.

ایوبی با بیان این مطلب که با تلاش، همفکری و هم افزایی دستگاه های مرتبط می توانیم در آینده نزدیک شاهد  پیشرفت و به استاندارد رسیدن زیرساختهای فرهنگی باشیم، بیان داشت: باید  در راستای هر گونه کمک و مساعدت در جهت تأمین فضاهای فرهنگی در سطح شهر تهران  تلاش  کرده و همواره حامی سرمایه‌گذاران در حوزه فرهنگی باشیم  ،چرا که ارتقای سطح فرهنگی شهر نیازمند تلاشی مضاعف است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه همه جانبه جامعه در گرو توسعه فرهنگی است، افزود: باید توسعه فرهنگی را در اولویت قرار دهیم  و حرکت در این مسیر نیز منوط به توسعه زیرساخت های و افزایش سرانه های فرهنگی است.

پروژه های شاخص فرهنگی شامل باغ کتاب تهران،مسجد ۷۲ تن، باغ موزه دفاع مقدس، باغ موزه قصر، سراسر نمای مقاومت (پانورامای دفاع مقدس)، پردیس تئاتر تهران، پردیس سینمایی ملت، پردیس سینمایی تماشا،پردیس آزادی، خانه موزه انتظامی و موره علوم و نجوم دار آباد تنها بخشی از پروژه های فرهنگی به شمار می آید که طی یک دهه اخیر از سوی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ساخته و در اختیار اهالی و شهروندان تهرانی قرار گرفته است.

بررسی کمبودها و نیازهای شهر در زمینه فضاهای فرهنگی بخشی از رسالتهای این شرکت به شمار می آید و یکی از مهمترین سیاست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی لحاظ کردن ریتم هماهنگ در گسترش فضاهای فرهنگی در تمامی مناطق ۲۲ گانه شهر است.

شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران ،اولین مجموعه تخصصی برای مطالعه و امکان سنجی در خصوص مراکز فرهنگی و هنری به شمار می آید.

این شرکت به شهر نگاه کلی و کلان داشته و تلاش می کند از فضاهای کالبدی شهر در مطلوب ترین حد ممکن برای مباحث فرهنگی اجتماعی بهره بگیرد.

گفتنی است شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در نخستین همایش ملی مشارکت در ساخت که با حضور سازندگان برتر برگزار شد به عنوان سازنده برتر در پروژه مجتمع فرهنگی، ورزشی و تجاری امام رضا (ع) (رضوان) انتخاب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا