ورزشی

برزگر: جاسوسان از داخل کشور به IOC گزارش داده‌اند

به گزارش شورا‌آنلاین، منصور برزگر درباره انتخاب رسول خادم به عنوان مسئول فنی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران تا رقابت‌های انتخابی تیم‌ ‌ملی، اظهار کرد: در این مدت با افراد مختلفی تماس گرفته شد و چند نفر مورد بررسی قرار گرفتند، اما در نهایت نتوانستیم به فردی که برای سرمربیگری تیم ملی شرایط لازم را داشته باشد برسیم که این موضوع نیاز به صرف زمان بیشتری دارد. بر همین اساس با پیشنهاد اعضای شورای فنی قرار شد رسول خادم تا رقابت‌های انتخابی تیم‌ ‌ملی که فروردین ماه برگزار می‌شود، مسئولیت فنی را بر عهده بگیرد تا در این مدت فرد واجد شرایط برای سرمربیگری تیم‌ ‌ملی را مشخص کنند.

عضو شورای فنی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد خادم به عنوان سرمربی دائمی هدایت آزادکاران را بر عهده بگیرد، گفت‌: با توجه به کار زیادی که رسول خادم به عنوان رییس فدراسیون کشتی و همچنین عضو هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی دارد، او قصدی برای این که به صورت دائمی سرمربی تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد باشد را ندارد. خادم  دوست دارد تیمش موفق شود، چرا که مردم از کشتی آزاد توقع دارند که جزو سه تیم برتر دنیا باشد.

وی با اشاره به این که  یکی از معضلات پیش روی کشتی ایران هم گروهی با کشتی‌گیران اسرائیلی در رویدادهای پیش رو است، خاطر نشان کرد: ما در معرض تعلیق قرار داریم و کار بسیار سنگینی پیش رو است. امیدوارم به هر شکل ممکن از کنار این خطر بزرگ به سلامت عبور کنیم. کمیته‌ بین‌المللی المپیک در حال‌ بررسی این موضوع است و حتی امکان دارد کل ورزش ایران را تعلیق کنند، چرا که آنها معتقد هستند که سیاست نباید جایی در ورزش داشته باشد و ورزش پاک و عاری از سیاست اصل مهم آن‌هاست.

عضو شورای فنی کشتی آزاد درباره اظهار نظر محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان مبنی بر این که وزیر ورزش با حساسیت موضوع کشتی را دنبال می‌کند، گفت‌: وزارت ورزش و جوانان اصلا چه کمکی می‌تواند انجام دهد؟ ما در IOC هیچ نماینده‌ای نداریم. مسئولان کمیته‌ بین‌المللی المپیک گفته‌اند اگر بتوانید مشکلات ورزشی تان را با اسرائیل حل کنید، حتی یک نماینده از ایران را وارد IOC می‌کنیم. مشکل ما بسیار حاد شده و به اتحادیه جهانی کشتی فشار می آورند تا با کشتی‌ ایران برخورد جدی صورت بگیرد. متاسفانه از داخل کشور جاسوسان به IOC گزارش داده‌اند. خیلی‌ها به اتحادیه جهانی کشتی و کمیته‌ بین‌المللی المپیک  گزارشات مستندی را ارائه کرده‌اند  و گفته‌اند که مسئولان سیاسی کشور از علیرضا کریمی به خاطر کشتی نگرفتن مقابل حریف اسرائیلی تجلیل کرده‌اند که این موضوع  باعث حساسیت مسئولان IOC شده است.

برزگر درباره سرنوشت محمد طلایی، سرمربی پیشین تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد ایران، گفت‌: طلایی قرار است به عنوان مربی در کنار خادم به کار خود ادامه‌ بدهد.

سرمربی اسبق تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد ایران، درباره ابقای غلامرضا محمدی، سرمربی تیم‌ ‌ملی نوجوانان و تقی اکبرنژاد ، سرمربی تیم‌ ‌ملی جوانان نیز، بیان‌ کرد: آنها فعلا ابقا شده‌اند تا بررسی‌های ‌دقیق تری صورت بگیرد. البته در جوانان فکر نمی‌کنم فعلا تغییراتی داشته باشیم، اما در رده نوجوانان غلامرضا محمدی فعلا کار می‌کند و باید ببینیم که آیا می‌تواند خودش را با شرایط تطبیق دهد یا خیر؟ البته این موضوع در دستور کار شورای فنی است و با برخی از نفرات نیز صحبت شده است اما فعلا تغییری صورت نمی‌گیرد تا شرایط را بررسی کنیم.

وی در ادامه‌ درباره حضور تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی آمریکا، اظهار کرد: آمریکایی‌ها خودشان خواستار حضور تیم‌ ‌ملی ایران در این رقابت ها شدند، چرا که حامی مالی این رقابت‌ها اعلام کرده است که اگر تیم‌ ‌ملی ایران به این رقابت‌ها نیاید حاضر به  همکاری نیست و پس از درخواست از ایران، فدراسیون کشتی‌ نیز موافقت خود را برای حضور در آمریکا اعلام کرد.

عضو شورای فنی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که آیا با این حساب قرار است که جام جهانی آمریکا با حضور بیش از ۸ کشور برگزار شود یا خیر، گفت‌: حقیقت این را دیگر نمی دانم و باید از مسئولان فدراسیون بپرسید.

برزگر همچنین با بیان این که بحث‌های فنی بسیار خوبی در جلسه اعضای شورای فنی کشتی‌ آزاد مطرح شد، خاطر نشان کرد: این که کشتی‌ ایران با چه مشکلات فنی دست به گریبان است، مورد بررسی قرار گرفت. بحث بر این شد که مشکل آموزش کشتی‌گیران ما چیست و چرا کشتی‌گیران ما در ثانیه‌های پایانی شکست می خورند؟ چرا بد دفاع می‌کنند و مفت امتیاز از دست می‌دهند؟  اینها بحث‌های خوبی بود که مطمئنا می‌توان با برنامه‌ریزی های پیش‌بینی شده به رشد کشتی‌ ایران کمک کرد.

برزگر درباره سرنوشت کادر فنی سابق و کمک‌های محمد طلایی در تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد، نیز گفت‌: اصلا بحثی درباره آنها صورت نگرفت. البته نظر شخصی من این است که باید تغییر کلی صورت بگیرد.

وی در پایان با ابراز امیدواری مبنی بر این که کشتی ایران تعلیق نشود، گفت‌: باید  برای کسب موفقیت مسائل فنی و آموزشی در کشتی ایران متحول شود تا بتوانیم مردم عزیزمان را بار دیگر با نتایج خوب راضی کنیم.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. کدوم جاسوسان!؟ چرا به جاسوسان تهمت می زنید!؟ قدردانی مقامات از باخت عمدی کریمی در صدا و سیما پخش شد و همه دیدن!!!! مسأله خیلی سادست: سیاست نظام اینه که با ورزشکاران اسرائیلی رقابت نکنیم. حالا باید یا IOC رو متقاعد کنیم که اسرائیل اشغالگر هست و یا علیه ما حکم بدن که رقابت با کشتی دنیارو کنار بذاریم. راه سومی هم نیست! ا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن