اجتماعی و فرهنگی

متاسفم که اولویت را به خودرو داده ایم نه عابر!/ سفره شهر برای حاملان دود و آهن پهن شده است

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن پورسیدآقایی در پیامی به دست‌اندرکاران حمل و نقل عمومی نوشت: فرا رسیدن روز حمل و نقل را به همه کسانی که به خدمت به مردم در این حوزه اشتغال دارند، تبریک و خسته‌نباشید عرض می‌کنم.

در زندگی شهری امروز، جابه‌جا کردن مسافر همچون زیستن در آب است؛ نعمتی که فقط وقتی نباشد قدر آن را می‌دانیم. درست مانند هوای سالم که وقتی شهر ما از آن محروم می‌شود، تازه می‌فهمیم که با دست خود از چه نعمتی محروم شده‌ایم.

همانطور که نفس کشیدن در هوای سالم حق همه شهروندان است، دسترسی آسان و سریع به حمل و نقل عمومی هم حق همه مردم این شهر است. اما افسوس که تاکنون در سیاستگذاری‌ها و مدیریت‌ها همیشه خودرو بر عابر اولویت داده شده و اهمیت ماشین را بیشتر از انسان دانسته‌ایم. انسان‌ها را از سطح شهر به زیر زمین و بالای پل‌ها رانده‌ایم تا راه را برای جولان خودروها باز کنیم و به اسم اینکه ترافیک را کم کنیم، سفره شهر را هرچه بیشتر برای حاملان دود و آهن گشوده‌ایم.

در چنین شرایطی، کسانی که به نوعی در حوزه حمل و نقل عمومی خدمت می‌کنند و به سهم و اندازه خود در برابر هجوم میلیون‌ها خودرو به شهر انسان‌ها ایستاده‌اند، خادمان واقعی این شهرند و باید دست آنها را بوسید: رانندگان اتوبوس و تاکسی، راهبران قطارها و دیگر دست‌اندرکاران صنعت مترو، کسانی که در حوزه معاینه فنی و کنترل ترافیک فعالیت دارند، مربیانی که در پارک‌های آموزش ترافیک به شهروندان فردا روش‌های زندگی بهتر را می‌آموزند، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی و به ویژه افسران وظیفه‌ای که خدمت سربازی خود در راهور می‌گذرانند و همه کسانی که در حوزه حمل‌ونقل فعالیت دارند.

اینجانب به سهم خود قدردان زحمات شما دست‌اندرکاران حمل و نقل عمومی هستم و آرزو می‌کنم در آینده نزدیک روزی را در تهران ببینیم که تردد در معابر، سفرهای درون‌شهری و نفس کشیدن در این شهر تا این اندازه سخت و دشوار نباشد. برای رسیدن به چنین روزی، همه شهروندان را به یاری می‌طلبم و از شما می‌خواهم برای رسیدن به شهری پاک‌تر و انسانی‌تر، مدیران شهر خود را یاری و همراهی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن