شورای شهر

رئیس کمیته سلامت شورا هشدار داد: خطر در کمین ساکنان خیابان آفریقا

به گزارش شورا‌آنلاین، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در قالب تذکری ازخطرناک بودن گود خیابان آفریقا، نبش بلوار شهید ستاری پلاک ۱۱۰ به شماره پروند ۱۷۵۵۰ متعلق به شرکت تعاونی اعتباری فرشتگان خبر داد.

وی با اشاره به بازدید کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران به همراه مسئولین شهرداری و مدیریت بحران از این گود تصریح کرد: با گذشت حدود ۳ سال از اجرای ایمن سازی گود، زمان تضمین عملیات پایدارسازی موقت به اتمام رسیده و از طرفی این گود رها شده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: مشاهدات عینی تغییرات سازه نگهبان از جمله جابجایی تراز بالایی دیواره گود و خمش در بخش های فلزی سازه نگهبان نیلینگ بیش از حد استاندارد در بخش شرقی پروژه در مجاورت خیابان آفریقا را نشان می دهد که خطر پایداری گود را تهدید می کند.

وی بر ضرورت اجرای سازه نگهبان و دیوار حائل دائمی جهت تقویت ایمنی و رفع خطر احتمالی تاکید کرد.

صدراعظم نوری به تخلیه آب کف پروژه با دو پمپ اظهار داشت: با توجه به کیفیت آب، شفافیت و عدم مشاهده پساب ناشی از فاضلاب شهری نشان می دهد که آب پمپاژشده متعلق به قنات مدرس است.

وی به الزامی بودن رعایت حریم قنوات فعال و حفظ آب دهی و انتقال مسیر آنها تاکید کرد و ادامه داد: علی رغم درج مسیر قنات در نقشه های شهرداری، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران و شرکت آب منطقه ای شهر تهران، در زمان صدور مجوز توسط شهرداری تمهیدات لازم در این خصوص به مالک ابلاغ نشده و تعهدی از مالک اخذ نشده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری بر ضرورت بازسازی محدوده مسیر و اطراف قنات با توجه به هدر رفت منبع آب تاکید کرد.

صدراعظم نوری همچنین به استقرار یک دستگاه جرثقیل ۵۰متری در کنار این پروژ اشاره و تاکید کرد: بخشی از بلوکهای سیمانی بسیار سنگین این جرثقیل بر آسمان ساختمان مسکونی ضلع غربی پروژه واقع شده که برای رفع نگرانی ساکنین ساختمان مجاور می بایست به سمت پروژه جابجا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن