شورای شهر

حق شناس: خرید کاغذ توسط همشهری هوش مدیریتی است نه احتکار/ ۳ میلیارد وام سازمان فرهنگی هنوز برنگشته است!

به گزارش شورا‌آنلاین، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا خرید و ذخیره‌سازی و شاید احتکار کاغذ توسط روزنامه همشهری آنهم با توجه به گران شدن این کالا در شورای شهر بررسی شده است یا خیر، گفت: اینکه شما به عنوان خانم خانه‌دار که می‌دانی در ماه چه میزان برنج نیاز داری و برای سه ماه خود برنج خریداری کنی؛ آیا این معنای احتکار برنج می‌دهد؟ بحث هم اصلا فروش کاغذی که خریداری کرده بعد از گرانی کاغذ نبوده و نیست، روزنامه همشهری هم بیشترین مصرف کاغذ را دارد و اساسا یک موسسه اقتصادی است پس وظیفه دارد با نگاه اقتصادی هزینه‌هایش را تنظیم کند و برای همین میزان کاغذ مورد نیاز خود را برای چندین ماه تهیه کرده است.

او ادامه داد: حتی اگر هم تصمیم به خریداری این میزان کاغذ با توجه به گران شدن قیمت این کالا باشد باز نشان دهنده هوش مدیریتی است که نخواسته مهترین کالای مورد نیاز موسسه خود را بعدا گران‌تر خریداری کند. به جای اینکه بودجه خود را صرف هزار مورد غیرمعقول یا ساخت و ساز کند، کاغذ خریده است.
 

این عضو شورای شهر تهران همچنین درباره آخرین روند وام بانکی به خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر پرداخت وام به ۱۷۰۰، ۱۸۰۰ نفر مصوب شده که در نوبت هستند و ما فعلا مصوبه جدیدی در این‌باره نخواهیم داشت تا وام‌های این تعدادی که در نوبت هستند پرداخت شود. البته از آنجایی که منبع مالی این صندوق محدود است، این وام‌ها که پرداخت شد، منتظر می‌ماند تا بازپرداخت مبلغ صورت گیرد و سپس به نفرات بعدی در نوبت گیرند. در کل افراد خبرنگار و روزنامه‌نگار ، مداح، فعال قرآنی، نویسنده و هنرمند از این تسهیلات استفاده می‌کنند ولی متاسفانه بخش زیادی از وام‌هایی که پرداخت شده یعنی چیزی نزدیک به ۳ میلیارد تومان هنوز برگشت داده نشده‌اند و باید پرداخت این مبلغ صورت گیرد تا بودجه صندوق مذکور در گردش بیفتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن