شورای شهر

هشدار نژادبهرام درخصوص وقوع سیلاب در پایتخت

به گزارش شورا‌آنلاین، زهرا نژادبهرام صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه دومین حادثه و بلای طبیعی شهر تهران بعد از زلزله، سیلاب است، گفت: در دو دهه اخیر وقوع سیلاب در شهر تهران حوادث بسیاری را ایجاد کرده است، به گونه‌ای که در سال ۹۱ وقوع سیلاب در تهران که مترو را نیز درگیر کرد، چندین میلیارد تومان هزینه و جراحات بر جای گذاشت.

وی با بیان اینکه سیلاب سال ۹۴ که در حوزه کن رخ داد که کشته و تلفات زیادی داشت و هنوز از خاطر نرفته است، گفت: وقوع سیلاب در دو دهه اخیر نشان می‌دهد که سیلاب جدی است و این در حالی است که همه ما نسبت به زلزله حساسیت کافی داریم اما در مورد سیلاب نداریم.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان اینکه به نظر می‌رسد باید مدیریت شهری نسبت به وقوع سیلاب بیشتر آماده شود، اظهار کرد: انتظارمی‌رود مدیریت جدید توجه ویژه‌تری نسبت به پیشگیری از وقوع سیلاب داشته باشند.

نژادبهرام با بیان اینکه راه‌حل‌های ساده‌ای برای مهار سیلاب وجود دارد، گفت: باید برنامه‌ریزی بلندمدتی در این خصوص صورت گیرد و جدی‌تر این مساله را در دستور کار قرار دهیم چراکه متاسفانه یا مسیل‌ها بسته شده و بر روی آنها مناطق مسکونی ایجاد شده یا آنقدر تنگ شده است که امکان عبور سیلاب وجود ندارد.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران افزود: لایروبی مسیل‌ها، اصلاح مسیرها و ایجاد حوزه برون‌ریز می‌تواند کمک کننده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا