شورای شهر

میرلوحی: دنبال حذف اصولگرایان نیستیم

به گزارش شورا‌آنلاین، محمود میرلوحی با بیان اینکه ایجاد فضای رقابتی در کشور به نفع جامعه است، گفت: در کشور ما ساختار سیاسی جامعه به صورت تاریخی تمایل دارد درباره مسائل با مخفی کاری و در اتاق دربسته تصمیم گیری کند، لذا جامعه ما به فضاهای رقابتی نیاز دارد تا مسائل را مطرح کند.

 

وی با بیان اینکه دوقطبی شدن جامعه آسیب‌هایی را هم به دنبال دارد، اذعان داشت: مثلا در برخورد با مفاسد باید هر دو طیف با یکدیگر متحد باشند و  نباید این موضوع جناحی شود و باید اهداف مشترک مد نظر قرار گیرد.

 

معاون اجرایی شورای شهر تهران، افزود: امروزه اولویت‌های جامعه ایران محیط زیست، ترافیک، آسیب‌های اجتماعی و … است که باید دراین زمینه‌ها متحد شویم. لذا به نظر می آید با تمرین هایی که انجام می‌دهیم، بالاخره سعی خواهیم کرد که مسیر درست را انتخاب کنیم.

 

میرلوحی با اشاره به اینکه دوقطبی شدن در کشورهای مختلف دنیا وجود داردو نمی‌توان به این امر خرده گرفت، عنوان کرد: در خیلی از کشورهای غربی تقریبا دو حزب بین ۵۹ درصد و ۴۱ درصد هستند و این طور نیست که جناح رقیب که آرای کمتری دارد، خانه نشین شود و ما نیز در ایران باید این را بیاموزیم و اجرایی کنیم.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از آنجایی که اصولگرایان و اصلاح طلبان فضای سیاسی کشور را مدیریت می کنند، باید بپذیرند که در کنار هم کار کنند.

 

به گفته معاون اجرایی شورای شهر تهران، تقریبا از سال ۱۳۷۶ تا کنون به جز انتخابات شورای دوم که مردم در صحنه نیامدند و انتخابات با مشارکت ۲۸ درصدی انجام شد، هرکجا که مردم آمدند و رای دادند، اصلاح طلبان اکثریت داشتند.

 

میرلوحی با انتقاد از عملکرد گذشته اصولگرایان شورای شهر در حذف اصلاح طلبان از تصمیم گیری های در این شورا افزود: حال که ما در پایتخت اکثریت داریم، نمی‌خواهیم رقیبان خود را حذف کرده و نادیده بگیریم اما اصولگرایان چنین رفتاری با ما نداشتند و حتی از قبل از انقلاب می گفتند اصلاح طلبان گذرنامه دریافت کنند و بروند.

 

معاون اجرایی شورای شهر تهران تاکید کرد: ما به دنبال حذف نیستیم و در  آینده نیز هر جناحی توانست جایگاه اینگونه پیدا کند باید یاد بگیرد که کشور را با اتحاد اداره کند. 
منبع:شهرنوشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن