شورای شهر

انتقاد شهربانو امانی از کیفیت ساخت و ساز در تهران: اکباتان ۴۰ ساله در مقابل زلزله‌ ۹ ریشتر هم مقاوم است!

به گزارش شورا‌آنلاین، شهربانو امانی پس از ارائه گزارش عملکرد مهدی حجت معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در صحن علنی شورای شهر تهران، اظهار داشت: معاون شهردار باید برای آینده این معاونت برنامه لازم را ارائه دهد.

وی افزود: یکی از مسائل مهم در حوزه کاری معاون شهردار برون‌سپاری فعالیت‌های شهرداری در حوزه شهرسازی بوده است و مردم باید کمتر به شهرداری‌ها مراجعه کنند.

امانی با اشاره به اینکه در ارتباط با مصرف آب باید توصیه‌های لازم صورت بگیرد، گفت: از آب شرب تهران نباید برای ساخت و ساز استفاده شود.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: کیفیت مصالح و نحوه سازه‌ها یکی از مشکلات اصلی است که در تهران وجود دارد و عنوان کرده‌اند شهرک اکباتان که بیش از ۴۰ سال از ساخت آن می‌گذرد در مقابل زلزله‌ 9 ریشتر نیز مقاوم است. 

وی ادامه داد: برای انجام اقدامات مورد نیاز شهر تهران ما یک شورای ۵۱ نفره داریم که می‌توانیم در آن مصوبه‌های خوبی داشته باشیم تا به شهرسازی شهرمان کمک شود.

امانی ادامه داد: معاون شهردار درباره گودهای رهاشده موضوعاتی را ارائه دادند ولی عنوان نکردند در این خصوص چه برنامه‌هایی را دارند. 

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش بیان داشت: ساختمان‌های جدیدالاحداث باید دارای تجهیزات آتش‌نشانی باشد که مشخص شده است که این تجهیزات اجاره‌ای هستند و پس از بازدید آتش‌نشانی از ساختمان‌ها جمع‌آوری می‌شوند.

وی درباره بافت فرسوده تهران نیز گفت: یکی از معضلات شهر تهران بافت‌های فرسوده است که درخواست می‌شود مجلس و وزارت مسکن و شهرسازی در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند و در گذشته نیز اجازه داده بودند که در این خصوص اوراق مشارکت به فروش برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا