شورای شهر

صدر اعظم نوری: باغات تهران به تاراج رفته است

به گزارش شورا‌آنلاین، صدراعظم نوری  امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران گفت: باغات و اراضی سبز از سرمایه‌های شهر محسوب می‌شوند؛ متاسفانه به دلیل ارزش افزوده باغات مورد تاراج قرار گرفته‌اند که باید فکری به حال آنها کرد.

وی ادامه داد: وضعیت باغاتی که در اختیار نهادهای دولتی است، نامناسب گزارش شده است، به دلیل عدم تخصیص اعتبار از سوی نهادهای دولتی برای نگهداشت باغات، این سرمایه‌ها  با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

عضو شورای شهر تهران گفت: مجموعه‌های ارزشمندی همچون کاخ گلستان، سعدآباد و… در اختیار نهادهای دولتی هستند که متاسفانه از آنها به خوبی حفاظت نمی‌شود.

وی گفت: این در حالی است که گونه‌های ارزشمند، خاص و نادری در این مجموعه‌ها قرار دارند که به دلیل عدم حفاظت لازم در معرض خشک شدن قرار دارند.

نوری اظهار داشت: به استناد ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی حفظ و گسترش فضای سبز، کاشت، حفاظت و آبیاری در داخل محدوده شهرها از جمله وظایف شهرداری است که در صورت اهمال مالکان باید نسبت به جذب باغ اقدام شود که برهمین اساس از معاون رییس جمهور و رییس میراث فرهنگی انتظار دارم در راستای توجه به بناها و کاخ موزه‌ها به موضوع حفاظت و صیانت از فضاهای سبز اهتمام ورزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن