اجتماعی و فرهنگی

معاون شهردار قالیباف را به مناظره دعوت کرد

به گزارش شورا‌آنلاین،  محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتقاد از بی‌توجهی مدیران سابق شهرداری تهران به ایمنی مسافران مترو، گفت: به طور قطع مدیریت جدید شهرداری تهران نه فقط برای ایمنی و سلامتی مردم، بلکه برای آرامش ذهنی جامعه هم اهمیت قائل است. 

وی افزود: اگر چنین اولویتی مطرح نبود آسان‌تر بود، در همان هفته آغازین شروع کار به استناد مکاتبه وزارت کشور، اعلام نظر محرمانه نهادهای نظارتی و تذکرات پی‌در‌پی اعضای محترم شورای شهر، خط ۷ مترو را تعطیل کنیم.

معاون شهردار تهران  گفت: آقای قالیباف لابد مطلع‌اند که معنای افتتاح خط مترو بدون هواکش و سیگنالینگ و پایانه چیست؟ حتما می‌دانند که قطارهای خط ۷ را با جرثقیل از دهانه شفت به پایین رساندند تا این خط به هر قیمتی شده، به دست ایشان افتتاح شود. احتمالا مطلع شده‌اند که ما در کار کارشناسی آن قدر تأنی و صبوری کردیم که نهایتا در جلسه ای با حضور مدیرعامل منصوب ایشان در مترو هم نبود، ایمنی کافی در این خط به اثبات رسید و بعد با اجماع کارشناسان تصمیم به تعطیلی خط گرفته شد. 

وی با انتقاد از سیاسی‌کاری مدیریت سابق شهرداری تهران، تصریح کرد: سیاسی‌کاری افتتاح این خط بود و نه تعطیلی آن و اگر ما بنای کار سیاسی داشتیم معنا و تبعات این اقدام نمایشی به راحتی قابل توضیح به افکار عمومی بود.

پورسیدآقایی در پایان با دعوت از قالیباف به مناظره درباره خط ۷ مترو تهران تاکید کرد: اگر واقعیت‌های عملکرد گذشته در بسیاری از حوزه‌ها کمتر گفته می‌شود، فقط و فقط به خاطر این است که اعتماد مردم به نهاد شهرداری که در سال‌های گذشته به حد کافی آسیب دیده است و بیش از این مخدوش نشود، اما در عین حال اگر تردید دارند یا نمی‌خواهند بپذیرند که افتتاح خط ۷ مترو عجولانه و بازی تبلیغاتی با جان و سلامتی مردم بوده است، بنده برای مناظره در این خصوص در هر دانشگاهی که ایشان تعیین کنند، اعلام آمادگی می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن