شورای شهر

الویری هشدار داد: متاسفانه ساختمان های بلند مرتبه جدید هم مشکل ایمنی دارد

به گزارش شورا‌آنلاین، مرتضی الویری (عضو شورای شهر تهران) در مورد وضعیت ایمنی ساختمان‌های بلند مرتبه پایتخت، به خبرنگار ایلنا گفت: یکی از مشکلاتی که در تهران وجود دارد، مربوط به امنیت ساختمان‌های بلند مرتبه است. به غیر از ساختمان‌های بلند مرتبه قدیمی، برخی ساختمان‌های جدید هم از نظر ایمنی وضعیت مطلوبی ندارند.

او ادامه داد: شهرداری باید در این زمینه‌ برنامه‌ریزی کنند، چرا که متولی ایمنی سازه‌ها است. امنیت این ساختمان‌ها بر عهده "سازمان مقابله با حوادث غیرمترقبه" است که وظیفه ایمن‌سازی و مقابله با حوادث طبیعی  را بر عهده دارد. این سازمان همواره باید وضعیت سازه‌‌ها را بررسی کند.

وی با اشاره به اولویت وظایف این سازمان اضافه کرد: اولویت این نظارت‌ها، ساختمان‌های مراکز  آتش‌نشانی است، زیرا اگر این ساختمان‌ها دچار مشکل شوند، اطفا حریق و دسترسی ماموران آتش نشانی به محل حادثه دیده با اخلال مواجه می‌شود.

شهردار اسبق تهران با اشاره به مقاوم‌سازی ساختمان‌هایی که به تازگی ساخته می‌شوند، خاطرنشان کرد: به غیر از ساختمان‌های قدیمی که باید ایمنی آنها را به‌روز کنند، در مورد ساختمان‌های جدید و تازه ساخت هم احتیاج به دستورات جدیدی است.

وی تصریح کرد: این سازه‌های جدید همان اندازه که باید در برابر آتش‌سوزی ایمن باشند، باید توان مقاومت در برابر زلزله‌های احتمالی تهران را هم داشته باشند. این موارد در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است و شورای شهر هم بر عملکرد شهرداری نظارت دارد.

الویری در خصوص ارتقا سطح آتش‌نشانی تهران گفت: برای خرید ادوات جدید آتش‌نشانی تمهیداتی اندیشیده شده است که این برنامه که در راستای ارتقا سطح آتش‌نشانی تهران خواهد بود. لازم به ذکر است که باید یک ردیف بودجه‌ای برای خرید این ادوات در بودجه سالانه قرار داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن