شورای شهر

هاشمی:قوانین کاهش آلودگی هوا اجرایی نمی‌شود

به گزارش شورا‌آنلاین، مهدی هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران درباره سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع آلودگی هوا در جلسه امروز عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت به صحن علنی شورا دعوت شد.

وی افزود: با توجه به مسائل زیست‌محیطی، گزارشی از وضعیت آلودگی هوا در کلان‌شهرها ارائه شد و درنهایت اعضاء نیز نظرات و پیشنهاد‌ات خود را درباره کاهش آلودگی هوا ارائه دادند.

هاشمی رفسنجانی بیان داشت: به‌اندازه کافی قوانین و مقررات برای کاهش آلودگی هوا داریم، ولی عملیاتی نمی‌شود و وقت آن رسیده که اقدامات عملیاتی در این خصوص صورت بگیرد.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه روزهای پاک نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: با استفاده از حمل‌ونقل عمومی و اجرای تغییر قوانین، روزهای پاک در شهر تهران باید افزایش یابد.

وی درباره اینکه ۳۰ درصد آلودگی هوا به دلیل تردد شبانه کامیون‌هایی است که بیش از ۱۰ سال عمر کرده‌اند، افزود: در موضوع آلودگی هوا به طور کلی خودروها تأثیرگذار هستند و باید به سمت توسعه حمل‌ونقل عمومی با محوریت مترو پیش برویم.

هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: در حال حاضر متروی تهران ۷ خط دارد که بعضی از خطوط آن تکمیل نیست و در آینده نیز باید خطوط مترو افزایش یابد.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش اضافه کرد: سهم مترو در حمل‌ونقل عمومی ۲ میلیون سفر است که باید افزایش یابد.

وی بیان داشت: بر اساس قانون، دولت باید ۵۰ درصد از سهم مترو را پرداخت کند و مابقی آن نیز توسط شهرداری پرداخت شود.

هاشمی رفسنجانی افزود: به دنبال آن هستیم که تأمین ۲ هزار واگن جدید برای خطوط مترو را داشته باشیم.

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش تصریح کرد: ما قوانین زیادی در کاهش آلودگی هوا داریم. این قوانین خوب نوشته شده ولی اجرایی نمی‌شود.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. با سلام الودگی هوای تهران راه حل دارد ولی متستفانه من نتوانستم چهار سال با مسعولان تماس برقرار کنم یا برعگس انها نخواستن به هر حال بنده یک راهکار علمی ومعتبروسریع برای رفع دائمی الودگی هوا همزمان تولید برق درمقیاص مگاواتی بدون هر نوع سوخت فسیلی به صورت رایگان باشیرین سازی اب دریا بجز روشهای معمول وباذهی بالا دارم در صورت تمایل اماده به همکاری هستم با تشگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن