اجتماعی و فرهنگی

واکنش عضو هیات رئیسه شورای چهارم به درخواست تعطیلی خط ۷ مترو تهران/ ایراد نگیرید، مشکل را برطرف کنید!

به گزارش شورا‌آنلاین، ابوالفضل قناعتی عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به صحبت‌های  شهربانو امانی عضو فعلی شورای شهر تهران در خصوص نا ایمن بودن خط ۷ مترو تهران اظهار کرد: ابتدا باید از مدیران جهادی که در دوره گذشته اقدامات بسیاری شایسته‌ای را در خصو توسعه حمل و نقل عمومی با محوریت مترو انجام دادند، تشکر کنم.

وی تصریح کرد:  راه اندازی سه خط ۳،۶ و ۷ و افزوده شدن این خطوط برای ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان در دوره قبل از اهمیت بسیاری بالای برخوردار است که امیدواریم مدیریت جدید شهری اقداماتی این چنینی انجام دهند.

قناعتی گفت: فعالیت در زیرزمین و احداث تونل و ایستگاه مترو کار بسیار سختی است که البته این موضوع را افراد اهل فن کاملا متوجه می شوند.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: انتظاری که از اعضای فعلی وجود دارد اینست که به جای گرفتن ایراد به دنبال رفع مشکلات و اجرای طرح‌های جدید و توسعه خدمات به شهروندان باشند.

وی در ادامه با اشاره به برخی از نکات در خصوص خط ۷ مترو تهران توضیح داد:خط ۷ مترو که عمیق ترین خط متروی شهر تهران است در تاریخ ۲۰ خرداد ۹۶ با ۷ ایستگاه از میدان صنعت تا ایستگاه بسیج افتتاح شد و این خط ۲۲ کیلومتری جنوب شرقی تهران را از کنار ورزشگاه تختی به شمال غربی تهران تا میدان کتاب، سعادت آباد و بزرگراه یادگار امام به هم متصل کرده است و در مسیر با عبور از ۲۳ ایستگاه به شهروندان خدمت رسانی می‌کند.

قناعتی بیان کرد: متاسفانه خانم امانی عضو فعلی شورای شهر تهران و یا افرادی که برای وی گزارش تهیه کردند اطلاعات خوب و دقیقی از خط ۷ نداشته‌اند به طوری که وی عنوان کرده که سیستم روشنایی و برق این خط با مشکل روبرو است که جهت اطلاع وی باید گفت که پست ۶۳ کیلوواتی برای این خط در نظر گرفته شده که در سایر خطوط این پست وجود ندارد.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: این پست در مجاورت بیمارستان میلاد مستقر است و بالغ بر ۸۰ درصد از برق و سیستم روشنایی خط ۷  از طریق این پست تامین می شود.

وی با اشاره به صحبت مطرح شده از سوی  شهربانو امانی در خصوص اینکه یک رام قطار در این خط به دلیل نقص فنی متوقف است که به دلیل آن که هنوز تونل ارتباطی بین خط ۷ و ۶ از آنجا به  خط ۴ به بهره برداری نرسیده است و امکان خروج این قطار و انتقال آن به پایانه برای انجام تعمیرات وجود ندارد، گفت: بیان اینگونه صحبت‌های غیر کارشناسی جای تعجب دارد چرا که مسیری برای این موضوع و ارجاع واگن‌های مورد نیاز برای اورهال و تعمیر از طریق خط (۶ و ۴ ) در نظر گرفته شده است و اینگونه واگن‌های در پایانه شهید کلاهدوز تعمیر می‌شوند.

قناعتی افزود:  جهت اطلاع خانم امانی باید گفت واگن‌های باید اورهال و مورد تعمیر قرار بگیرند که حدود ۱۰ هزار کیلومتر حرکت کرده باشند که بر اساس گزارشات هیچ کدام از این واگن‌ها در خط ۷ این میزان حرکت را نداشته‌اند!

عضو سابق شورای شهر تهران در ادامه در خصوص نصب هواکش در خط ۷ مترو تهران اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی خط و ارائه خدمات که با ۳ قطار و با فاصله زمانی ۳۵ دقیقه انجام می‌گیرد، مشکلی برای شهروندان وجود ندارد که البته مدیریت شهری باید با افزایش واگن و کم کردن سر فاصله قطار اقدامات لازم را هم در خصوص نصب هواکش انجام دهد.

وی گفت: اعضای شورای شهر تهران در دوره جدید به جای پاک کردن صورت مسئله بهتر است ورود جدی  برای ارائه خدمات به شهروندان  و کار کردن برای مردم داشته باشند.

قناعتی ادامه داد: اعضای شورای شهر تهران بهتر است طرح و یا لایحه دو فوریتی را  با تاکید بر تخصیص اعتبار به شرکت مترو تهران به تصویب برسانند تا این مجموعه بتواند برنامه های خود را به سرانجام برساند.

عضو سابق شورای شهر تهران بیان کرد: تعطیلی خط ۷ به صلاح نیست و مدیریت شهری اگر توانایی دارد  مشکلات آنها را حل کند چرا که مردم از این خط استفاده می‌کنند و تعطیلی آن مشکلاتی برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

وی همچنین به سیگنالینگ خط ۷ مترو تهران اشاره کرد و گفت: این بخش نیز طبق روال کار خود را انجام می دهد به طوری که مونیتورینگ این بخش نیز در ایستگاه کمیل و نواب در نظر گرفته شده است.
منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. به نظر من تعطیلی مترو ربطی به نا امنی خط نداره و بیشتر تسویه حساب های سیاسی است بعد از چند ماه پس از افتتاح در حالی که هر روز تعداد زیادی دانشجو و دانش آموز از این خط استفاده می کنند وضعیت ترافیک رو ازون که هست هم بدتر می کنه البته که جون مردم مهم نیست خطوط بی ارتی کهنه و مستهلک است اونم تعطیل کنند آقای شهردار هدیه خوبی بود به عنوان اولین کار جناب آقای نجفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن