ورزشی

درخشان: برابر استقلال خوزستان محکوم به پیروزی هستیم

به گزارش شورا‌آنلاین، حمید درخشان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر استقلال خوزستان گفت: فکر می‌کنم با تیمی بازی داریم که هفته گذشته شکست خورده و محکوم به پیروزی است. ما هم هفته گذشته شایسته باخت نبودیم. داور به اشتباه اعلام پنالتی کرد. به آن بازی فکر نمی‌کنیم و به بازی‌های بعد فکر می‌کنیم. این بازی برای ما آسان نیست اما تلاش می‌کنیم با مشکلات موجود، بازی قابل قبولی ارائه کنیم و سه امتیاز خوب را کسب کنیم.

درخشان درباره شباهت وضعیت نفت تهران و استقلال خوزستان و نامشخص بودن وضعیت مالکیتی دو تیم، اظهار کرد: کاملا با این موضوع موافقم. ‌ان‌شاءالله وضعیت تیم ما مشخص شود. در نهایت معتقدم که لیگ برتر مملکت ما نباید به این شکل باشد که در اواسط لیگ وضعیت مالکیت تیم‌ها مشخص نیست. فدراسیون تمام تلاش خود را کرده اما هنوز تیم‌هایی هستند که وضعیت خود را نمی‌دانند و این منجر شده که بازیکنان و مربیان از نظر فکری به هم بریزند. هنوز بازیکنان ما نمی‌دانند تیم منتقل می‌شود یا نه، باید تکلیف‌مان هر چه زودتر مشخص شود تا موفقیت‌هایمان را کسب کنیم. ما چند ماه دیگر در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنیم و این وضعیت مناسب نیست. امیدوارم هر چه زودتر سر و سامان بگیریم.

او درباره مصرف سیگار و قلیان و قرص‌های روان‌گردان توسط بازیکنان لیگ برتری، تاکید کرد: فقط می‌توانم بگویم متاسفم که فوتبالیست مملکت ما خودش را نابود می‌کند و به فوتبال ما ضربه می‌زند. حضور در قهوه‌خانه شایسته ورزشکار حرفه‌ای نیست. نمی‌خواهم اسم ببرم اما این عزیزان قدر خود را نمی‌دانند و به مسائل حاشیه‌ای گرایش دارند. این رفتارها شایسته فوتبال حرفه‌ای و لیگ برتر نیست. فکر می‌کنم باید جلوی این مسائل را بگیریم. کمیته اخلاق و کمیته انضباطی سفت و سخت‌تر با چنین مواردی برخورد کنند. خیلی‌ها سعی دارند روی این مسائل کار کنند اما کافی نیست. همین اتفاقات می‌افتد که بازیکن ما در نخستین سال‌های فوتبالش مجبور به کنار گذاشتن آن می‌شود. اگر سالم زندگی کنند تا ۳۷، ۳۸ سالگی قادر به فوتبال بازی کردن خواهند بود. این قبیل موارد به سلامتی آنها ضربه می‌زند و خیلی مسائل دیگر را به دنبال دارد.

درخشان درباره دیدار پرسپولیس و الهلال از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و ادعای برانکو مبنی بر این که سرخ‌پوشان قادر به زدن پنج گل به نماینده عربستان هستند، خاطرنشان کرد: من چنین شرایطی را قبلا تجربه کردم. زمانی که از قزاق‌ها ۳۰ گل خورده بودیم در بازی برگشت به آنها پنج گل زدیم. هر چیزی در فوتبال امکان‌پذیر است و زدن پنج گل دور از دسترس نیست. شرایط پرسپولیس را مناسب و مساعد می‌دانم و اگر در دقایق اولیه بازی گل بزنند می‌توانند نتیجه را جبران کنند. این اتفاقی است که بارها در اروپا، آسیا و حتی در ایران رخ داده و توانایی آن در پرسپولیس وجود دارد.

سرمربی نفت تهران درباره اظهارات علی تاری بازیکن سابق نفت تهران درباره رفتار حمید درخشان با او، گفت: این بازیکن در حدی نیست که من بخواهم درباره او صحبت کنم. او کجا بوده که الان چنین چیزی را می‌گوید. این بازیکنان ابتدا التماس می‌کنند که به تمرین بیایند اما بعد از پنج جلسه تمرین علیه ما پست می‌گذارند. او عدد و رقمی نیست که چنین چیزی را می‌گوید. آنها باید خاک فوتبال را بخورند و بعد حرف بزنند.

سرمربی نفت تهران درباره مقایسه رفتار بازیکنان دهه ۶۰ و ۷۰ با بازیکنان دهه ۹۰، گفت: خیلی تفاوت دارد. آن موقع بازیکنان خودشان را کنترل می‌کردند اما الان بازیکنان نیاز دارند که باشگاه‌ها و مربیان مراقبشان باشند. زمانی که آزاد هستی باید خودت را کنترل کنی، اگر غیر از این بود بازیکنان در اروپا مراقب خودشان نبودند. وظیفه باشگاه‌ها است که مرتبا مراقب بازیکنان خود باشند. اگر قوانین بازدارنده وجود داشته باشد هیچ بازیکنی به خود اجازه نمی‌دهد که خارج از رفتار حرفه‌ای عمل کند. بازیکنان فوتبال مانند کارمندان یک باشگاه باید از هشت صبح تا شش بعدازظهر در اختیار تیم باشند.

او در پایان با تبریک به بازیکنان و مربیان تیم ملی فوتبال نوجوانان و فدراسیون فوتبال، افزود: آنها تلاش خود را انجام دادند و تاکنون جایگاه بسیار خوبی را کسب کرده‌اند. می‌توانند به یکی از رتبه‌های خوب جام جهانی هم دست پیدا کنند که دیگر در آینده تکرار شدنی نیست. انتظار نداریم قهرمان جهان شوند اما می‌توانند رتبه بسیار خوبی کسب کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن