اجتماعی و فرهنگی

جزئیات جلسه نجفی با نمایندگان مجلس/ کدام پروژه های تهران متوقف می شود؟

به گزارش شورا‌آنلاین، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۱۸ مهر) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون در مورد برنامه‌ها و چالشهای پیش‌روی شهرداری تهران با حضور محمد‌علی نجفی بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: شهردار در این جلسه با اشاره به مدیریت یک پارچه شهری گفت، پیش از اینکه ما بتوانیم مدیریت یک پارچه شهری را عملیاتی کنیم باید مدیریت هماهنگ شهری داشته باشیم که در این نوع مدیریت شهرداری‌ها محور هماهنگی خدمات شهری هستند.

سخنگوی کمیسیون شوراها، گفت: نجفی با اشاره به جمعیت تهران اظهار داشت، در تهران ۸ میلیون و پانصد هزار نفر ساکن هستند که در روز ۲ میلیون و پانصد هزار نفر به این جمعیت اضافه می‌شود.

سلیمی ادامه داد: شهردار تهران با بیان اینکه بودجه شهرداری بیشتر صرف هزینه‌های جاری می‌شود، عنوان کرد، تقریبا همه طرح‌های عمرانی بزرگ شهر تهران با کمبود منابع روبه‌رو هستند و ممکن است اجرای این طرح‌ها متوقف شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس، با بخش دیگری از این جلسه اشاره کرد و گفت: نجفی با بیان اینکه اولین مشکل کلان شهر‌هایی مانند تهران مسئله مدیریت درآمد و هزینه‌هاست، ادامه داد، تاکنون مدیریت هزینه چندان مطلوب انجام نشده است.

سلیمی تصریح کرد: شهردار تهران به موضوع عوارض اشاره کرد و گفت، باید عوارض ماشین‌های گران قیمت افزایش یابد و همچنین عوارض نوسازی باید در مناطق مختلف تهران فرمول‌بندی شود و همه مناطق تهران نباید عوارض یکسانی بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن