اجتماعی و فرهنگی

پاسخ فرماندار تهران به منتقدان: جمع آوری متکدیان قانون و لازم الاجراست

به گزارش شورا‌آنلاین، عیسی فرهادی اظهار داشت: فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران متشکل از ادارات بهزیستی، اتباع و مهاجران، شهرداری تهران، نیروی انتظامی، فرمانداری و دستگاه قضایی استان تهران تشکیل شده و دارای مصوباتی لازم الاجراء است. 

وی ادامه داد:براساس مصوبه شورای اجتماعی کشور، مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران، مجری جذب و پذیرش متکدیان، معتادین متجاهر، کودکان متکدی و افراد بی‌خانمان سطح شهر تهران است و در واقع قانون به دنبال برطرف نمودن معضل مربوطه و پاکسازی چهره شهر از وجود آسیب‌های اجتماعی تا حد امکان است.
 
فرماندار تهران با تاکید بر اینکه تا کنون هیچ گونه برخورد قهری با کودکان کار صورت نگرفته است بیان داشت: از آنجا که تکدی گری و تجاهر در دین اسلام مذموم و ناپسند است درصدد اجرایی کردن این قانون برآمدیم که معضل اجتماعی بوجود آمده را به نحوی مرتفع نماییم که به شئون انسانی و اسلامی این افراد کوچکترین خدشه ای وارد نشود.

فرهادی با اشاره به اینکه جمع آوری متکدیان قانون و لازم الاجراست و نباید آن را طرح قلمداد کرد، گفت: با ایجاد فضای مشارکتی و همدلی و تعامل میان دستگاه‌های ذی‌ربط در امر مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مجتمع فوریت‌های خدمات اجتماعی شهر تهران، امیدوارم همه دستگاه‌ها با انجام وظایف خود موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهر تهران شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن