شورای شهر

اختلاف بر سر کودکان کار بالا گرفت/ بگیریم یا نگیریم؟!

به گزارش شورا‌آنلاین، زهرا نژادبهرام در رابطه با آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: کاری که اکنون انجام می‌شود این است که شهرداری این کودکان را از سطح شهر جمع‌آوری کرده، به بهزیستی می‌سپارد و بهزیستی این کودکان را در سه مرکز نگهداری کرده و پس از گذراندن مدت کوتاهی آنها به سطح شهر مجدد برمی‌گردند، درحالی‌که جسورتر شده‌اند.

وی ادامه داد: آنچه که مهم است اعتراضاتی است که از سوی جامعه مدنی، نهادهای همکار و اعضای شورای شهر نسبت به این طرح بوده که این نشان می‌دهد طرح ساماندهی نیاز به بازنگری دارد.

نژادبهرام گفت: جلسه‌ای ویژه در فرمانداری تهران در رابطه با تصمیم‌گیری بر نحوه اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان برگزار شده است.

عضو هیأت رئیسه شورا افزود: اکنون توقف طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان مهم نیست بلکه بهبود آن مهم است، چون ممکن است توقف این طرح باعث شود چند وقت بعد دوباره اجرا شود.

وی ادامه داد: اصلی‌ترین مسئله این است که از ۱۷ نهادی که در این موضوع کار می‌کنند و دخیل‌اند خیلی‌ها فعال نیستند و فقط ۳ تا ۴ نهاد فعال بوده و این امر تأثیرگذاری طرح را کم می‌کند.

نژاد‌بهرام افزود: وقتی که کودکان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرند باید یک کارکرد حمایتی در حوزه بهداشت، اقتصاد و مددکاری برای آنها ایجاد شود.

وی گفت:این درحالی است که اکنون شاهد کارکرد حمایتی نیستیم و فقط شاهد بگیر و ببند این کودکان هستیم؛فقط کودکان را می گیریم و بدون هیچ‌گونه اقدام حمایتی تحویل خانواده‌هایشان می‌دهیم.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. این کودکان به خاطر اعتیاد والدینشان به کار و فقر افتاده اند که منجر می شود به سمت فحشا هم کشیده شوند. جمع آوری آنان و برخورد خشن با آن ها موجب بدتر شدن زندگی آن ها و بروز خشونت های اجتماعی در آینده می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن