شورای شهر

پای تاکسی های اینترنتی به شورا باز شد/ فعالیت اسنپ و تپسی باید تحت نظارت سازمان تاکسیرانی قرار گیرند

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد علیخانی با اشار به اینکه هرنوع خدمات مسافربری با خودروهای سواری در تهران باید زیر نظر سازمان تاکسیرانی باشد، اظهار داشت: اگر اعتقاد داریم باید بر سرویس‌های مدارس نظارت کرد، می دانیم که این مهم محقق نمی شود مگر اینکه سرویس مدارس تحت پوشش سازمان تاکسیرانی باشد تا امکان نظارت وجود داشته باشد، براین اساس هرگونه خدمات مسافربری باید با نظارت تاکسیرانی صورت گیرد.

وی افزود: تاکسی‌های برخط یا اینترنتی ابداع بسیار خوبی است که مخالف آن نیستیم، اما باید ضمن ساماندهی تحت نظارت نیز قرار گیرند. یکی از مواردی که باید مورد تاکید بررسی صلاحیت رانندگان است چرا که احتمال هرگونه تخلف و یا مشکل وجود دارد و باید قبل از وقوع، بر آن نظارت شود.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه وزارت کشور آئین نامه‌ای را با محوریت تاکسی‌های اینترنتی در دست تدوین دارد، اظهار کرد: معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری نیز به دنبال ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی است.

وی با تاکید بر لزوم قانون‌پذیری شرکت‌های ارائه دهنده سرویس تاکسی اینترنتی، تصریح کرد: این شرکت‌ها الزاما باید تحت نظارت سازمان تاکسیرانی قرار بگیرند.

علیخانی در پاسخ به این پرسش که درصورت عدم تمایل این شرکت‌ها برای همکاری با سازمان تاکسیرانی گفت: درصورت عدم موافقت این شرکت ها مدیریت شهری ابزارهایی دارد و می تواند با این شرکت‌ها برخورد کند. اگر هرشرکتی بخواهد خارج از نظارت شهرداری فعالیت کند در این صورت نباید انتظار داشت مدیریت شهری معنی پیدا کند.

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. یعنی در صورت عدم تمکین دو شرکت عثنپ و طپثی شورای جدید آنقدر قدرت اجرایی داره که در برابرشون کم که نیاره هیچ بتونه اونا رو که تا اینجای کار به هیچ صراطی مستقیم نیومدن رو سر جاشون بشونه و امید ناامید چند ده هزار تاکسیران تهرانی رو دوباره زنده کنه؟!؟
    من به نمایندگی از هزاران تن از همکارای عزیزم این درخواست؛ خواهش؛تمنا؛استدعا و یا التماس رو اول از اعضای شورا و بعد از شخص شهردار تهران داریم که بیشتر ازاین تن زخم خورده و نیمه جون ماها یارای شلاق بدعت تازه این بیگاری کشان قرن ۲۱ رو نداره و عنقریب هست که تاکسیرانان تهرانی که به جز شرمندگی و دخل نیمه پر دیگر تحفه ای ندارند برای زن و بچه هایشان کاسه چکنم این چند ماهه گذشته را تبدیل به کاسه گدایی کنند و جملگی خود سوزنند و دگر سوزنند و جامعه را بسوزانند
    هیهات از آنروز هیهات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن