شورای شهر

ماجرای خرید یک میلیاردی پژو و تبلت برای اعضای جدید شورا و واکنش سخنگوی شورای شهر تهران

به گزارش شورا‌آنلاین، روز  گذشته اسناد مربوط به خرید ۲۱ دستگاه پژو پارس به قیمت 42 میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۲۱ عد تبلت به قیمت 4 میلیون و ۵۷۰ هزار تومان برای اعضای شورای پنجم شهر تهران که هزینه ای حدودا یک میلیاردی را به شورا تحمیل کرده است. 

انتشار این اسناد واکنش انتقادی بسیاری را از سوی مخاطبان به دنبال داشت و باعث شد تا علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص این موضوع توضیحاتی را ارائه کند که به شرح ذیل است:

 ????در دوره‌های گذشته در شورای شهر با وجود سیستم اتوماسیون مکاتبات و آماده بودن زیرساخت‌های آن از این ابزار و امکان استفاده نمی‌شده و همه مکاتبات به صورت کاغذی انجام می‌شده است.

????در این دوره هیئت رئیسه شورای پنجم تصمیم گرفت که شورا هیچ مکاتبه‌ای به صورت کاغذی انجام نشود و تاریخی را نیز معین کرد که از آن تاریخ به بعد در داخل شورا مکاتبات به صورت فیزیکی و کاغذی متوقف و به شکل اتوماسیون صورت بگیرد.

????این امکان از آن جهت فراهم شده که اعضای شورا در هرجایی، در مسیر، در ترافیک، در منزل و در سفر به سیستم اتوماسیون و به کارتابل خود دسترسی داشته باشند، مکاتبات و گزارش‌ها را ببینند و گردش کار را کنترل کنند و در هر زمان به سامانه شهرداری دسترسی داشته باشند. ضمن اینکه این حجم کاغذ که روزانه در شورا به هدر می‌رود، متوقف شود. این امری طبیعی است و به گمانم باید سوال کرد چرا تا به امروز شورا به سمت هوشمند سازی نرفته است.
????چنین تصمیمی در راستای هوشمند سازی گرفته شده و ابزار لازم برای این کار نیز فراهم شده. ابزار این کار هم همین تبلت‌هایی است که خریداری شده، برچسب اموال خورده و در دوره چهارساله در اختیار اعضا خواهد بود.

???? بررسی‌ها نشان داد که خودرو‌های موجود در شورا مستهلک هستند و به لحاظ فنی مشکلات فنی جدی دارند، بنابراین تصمیم گرفته شد خودرو‌های جدیدی برای استفاده اعضای شورا تهیه شود.

???? همانطور که تاکید کردم این اموال برای اعضای شورا خریداری نشده است و صرفا در راستای انجام ماموریت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع امری طبیعی است همانگونه که در همه‌ی دستگاه‌ها ملزومات و ابزار مورد نیاز تهیه و استفاده می‌شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا