اجتماعی و فرهنگی

اعمال موقت ممنوعیت تردد ساعتی برای خودروهای توزیع کالا و خدمات در تهران

به گزارش شورا‌آنلاین، سردار محمدرضا مهماندار درباره تمهیدات پلیس راهور برای ترافیک مهرماه اظهار کرد: پیش بینی ما حاکی از این است که از ابتدای مهر ماه حجم ترافیک حدود ۳۰ درصد افزایش داشته باشد. در همین راستا شورای ترافیک شهر تهران مصوباتی را داشته است که بر اساس این مصوبه تردد خودروهای توزیع کالا، خدمات و اقلام سوپرمارکتی از ساعت ۵:۳۰ صبح تا ساعت ۱۰:۳۰ روزهای شنبه تا چهارشنبه در محدوده زوج و فرد ممنوع است.

وی با بیان اینکه این محدودیت موقتی بوده و در دو هفته نخست مهرماه اجرا می‌شود، گفت: بر اساس این مصوبه تردد کامیونت‌ها و وانت‌بارها که اقدام به توزیع کالاهای سوپرمارکتی، اقلام میوه و تره بار و خدمات می‌کنند از ساعت ۵:۳۰ تا ۱۰:۳۰ صبح در محدوده زوج و فرد ممنوع است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه ورود این خودروها در مدت و ساعت مذکور در محدوده طرح زوج و فرد ممنوع بوده و مشمول جریمه است، تصریح کرد: خودروهایی که وارد این محدوده شوند برابر تصمیم شورای ترافیک تهران به دلیل انجام تخلف ورود ممنوع ۹۰ هزار تومان جریمه شده و نمره منفی نیز به‌ آنان تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه اجرای چنین طرح‌هایی مقطعی و به عبارتی به منزله مسکن‌های کوتاه مدت برای حل مشکل ترافیک است، گفت: دارندگان این خودروها در دو هفته ابتدای مهرماه باید در ساعات دیگری برای توزیع اقلام خوراکی و خدمات خود وارد محدوده زوج یا فرد شوند. در غیر این صورت همانطور که گفته شد جریمه خواهند شد.

وی با اشاره به شیوه‌های توزیع این قبیل محصولات اظهارکرد: متاسفانه شیوه توزیع این محصولات روش مناسبی ندارد و با توجه به اینکه بسیاری از این خودروها در محل‌های ممنوعه یا به صورت دوبل توقف می‌کنند مشکلاتی در حمل و نقل و ترافیک برای شهروندان به وجود می‌آورند که لازم است عوامل شهرداری تهران و بخش‌های خصوصی در این خصوص تدابیری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن