ورزشی

طباطبایی: منصوریان را برکنار می‌کردند بهتر بود!

به گزارش شورا‌آنلاین، هادی طباطبایی در خصوص اینکه نظرش در مورد تصمیم مدیران باشگاه استقلال مبنی بر ۲ بازی فرصت به علیرضا منصوریان گفت:‌ من این روش کار را درست نمی‌بینم و ای کاش هیأت مدیره استقلال شب گذشته منصوریان را برکنار می‌کرد که در این صورت خیلی بهتر می‌شد.

وی افزود: سؤال اینجا است که قرار بود اعضای هیأت مدیره به این جمع‌بندی برسند چرا این تصمیم رسانه‌ای شد، آیا به نظر شما این موضوع روی تیم استقلال بار فنی ندارد؟ شاید یکسری از بازیکنان با منصوریان خوب نباشند و با خود بگویند این مربی ۲ بازی دیگر می‌رود و چرا باید تمام توان‌مان را بگذاریم؟

طباطبایی تأکید کرد: از طرف دیگر اگر بازیکنان انگیزه داشته باشند که منصوریان بماند این نوع رفتار و اعلام فرصت سرمربی تیم در ۲ بازی آینده به تیم هم فشار وارد می‌کند. چنین تصمیمی غیرقابل تصور بود و هیأت مدیره استقلال می‌توانست شب گذشته منصوریان را برکنار کند و به او بگوید وقتی نتیجه نگرفتی یا استعفا بده و یا برو اما رسانه‌ای کردن این موضوع بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد که هیأت مدیره نشان بدهد ما به فکر هواداران هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر جای منصوریان بودید چه تصمیمی می‌گرفتید، گفت: من جای منصوریان نیستم و در شرایط او قرار ندارم. سال گذشته و امسال هم بارها و بارها از تیم استقلال و منصوریان حمایت کردم. آرشیو رسانه‌ها موجود است و می‌توانید به آن مراجعه کنید. الان هم می‌گویم استقلال خوب نتیجه نگرفته و عملکرد منصوریان خوب نبوده اما همیشه حمایت کرده‌ام و معتقدم اگر منصوریان تا فردا هم سرمربی استقلال باشد تا همین فردا باید از او حمایت کرد و فرصت ۲ بازی آینده به وی یک رفتار دوگانه بود که به نظرم کار مناسبی نیست.

دروازه‌بان سابق تیم استقلال تأکید کرد: اگر ضعفی وجود دارد فقط نباید آن را به یک نفر نسبت داد و همه ارکان را باید مقصر دانست. شاید بگویند یک نفر کمی بیشتر تقصیر دارد اما تصور چنین تصمیمی را نداشتم و شاید اگر خیلی‌ها صحبت‌های من را بخوانند نظرشان تغییر کند و پیش خود فکر می‌کردند تصمیم هیأت مدیره درست بوده است.

وی تأکید کرد: من اعتقاد دارم هیأت مدیره نباید بحث ۲ بازی آینده را رسانه‌ای می‌کرد و تا روزی که تصمیم داشتند او را نگه دارند باید از وی حمایت می‌کردند. این نوع مدیریت کردن درست نیست و فکر می‌کنم این تصمیم بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت.

طباطبایی در ادامه گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سؤال که آینده این تیم را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: حقیقتاً من با این اتفاقاتی که به صورت سلسله‌وار رخ می‌دهد خوش‌بین نیستم. ابتدای فصل مصاحبه کردم و گفتم استقلال امسال دچار نوسان است مگر اینکه در دور برد بیفتد و وای به حال تیم اگر در دور باخت بیفتد.

وی افزود: تمام صحبت‌هایی که می‌کنم از روی منطق است و همیشه سعی کرده‌ام نگاهی متفاوت نسبت به فوتبال داشته باشم. در این یک دهه اخیر به خصوص در ۵ سال گذشته شکل فوتبال ما تاکتیک‌پذیرتر شده و مربیان هرگاه به بن‌بست می‌رسند به سراغ کیفیت‌های فردی می‌روند. استقلال هنوز از نظر تاکتیکی شکل نگرفته به سراغ کیفیت‌های فردی رفته و شما فرض کنید یک روز یک ستاره تیم دچار مشکل باشد یا مصدوم شود.

طباطبایی تأکید کرد: سال گذشته اولین کسی که در مورد محدودیت بازیکنان استقلال و استفاده از جوان‌ها صحبت کرد من بودم و معتقدم زاویه نگاه‌ها از طرف افراد مختلف فرق می‌کند. من می‌شنوم که دوستان می‌گویند وقتی امید ابراهیمی نیست استقلال به مشکل می‌‌خورد آیا این باشگاه به این بزرگی باید به خاطر یک بازیکن دچار مشکل شود ما باید روی کیفیت تیمی کار کنیم و مگر پارسال که ابراهیمی بود استقلال دچار مشکل نشد.

دروازه‌بان سابق استقلال گفت: هر بار به تلویزیون می‌روم سعی می‌کنم کتابی صحبت نکنم و منطق فوتبال را به زبان ساده به مردم منتقل کنم چون مخاطب من فقط یک شخص متخصص نیست. الان هم می‌گویم تصمیمی که برای استقلال گرفته شده تصمیم درستی نبود و اگر قرار بود به منصوریان فرصت داده شود نباید روی تیم فشار وارد می‌کردند اما با رسانه‌ای شدن موضوع طبعاً قضایا فرق خواهد کرد فقط امیدوارم استقلال به حال و روز خوبش برگردد چون ما هم وقتی چنین اتفاقات و تصمیماتی را می‌بینیم طبعاً ناراحت می‌شویم.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن