اجتماعی و فرهنگی

سقف ۲۵۰۰ تنی بالای سر باغ پرندگان تهران

به گزارش شورا‌آنلاین، کامران صالحی مدیرعامل شرکت مجری احداث فاز ۲ باغ پرندگان تهران در سخنانی در جمع بازدیدکنندگان از این باغ سازه مسقف باغ پرندگان بزرگترین سازه مسقف کابلی دنیا است و بدون شک کارهای بزرگ توسط انسانهای بزرگ انجام می‌شود و باید از شهامت شهردار تهران در خصوص واگذاری این پروژه به بخش داخلی تشکر کرد.

وی با بیان اینکه این پروژه می‌تواند در تمام مجامع علمی کشور مطرح شود و تکنولوژی های نوینی در آن به کار برده شده است گفت: کابل و توری سقف باغ پرندگان از ایتالیا وارد شده و این بداخلاقی است که گفته شود این طوری از چین آورده شده است. اما کلیه اتصالات در ایران ساخته شده است.

به گفته صالحی از خرداد سال ۹۵ بخش کابلی و طوری سقف باغ پرندگان شروع شده و این کار توسط تیم‌های داخلی در حال انجام است درحالی که کشورهای خارجی مدعی انجام این کار معادل رقم قرارداد این پروژه را جهت تنها نظارت بر پروژه در نظر داشتند.

وی احداث این سقف طوری را نشانه ای از انجام اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و از شهردار تهران برای اعتماد به بخش داخلی تقدیر کرد.

صالحی گفت: سقف احداث شده برای باغ پرندگان دارای ۱۲ ستون اصلی و ۶۸ ستون پیرامونی است و وزن سقف این باغ ۲۵۰۰ تن می‌باشد و در این سقف ۷۰ کیلومتر کابل اجرا شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در چنین پروژه هایی در مقیاس جهانی اغلب حوادث انسانی رخ می دهد گفت: شکر خدا در این پروژه هیچگونه حوادث انسانی پیش نیامده است.

صالحی در پایان براین نکته تأکید کرد که انصاف و اخلاق باید در بیان شرایط این پروژه رعایت شود و در این پروژه آنقدر زیبایی وجود دارد و زحمت کشیده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا