شورای شهر

ابهام در رقم بدهی شهرداری به بانک شهر/ بدهی ۵ هزار میلیاردی صحت دارد؟

به گزارش شورا‌آنلاین، احمد دنیا مالی گفت: در رابطه با بدهی شهرداری به بانک شهر ارقام مختلفی عنوان می‌شود، اما برخی از ارقام به هیچ وجه قابل تایید نیست.
 
وی افزود: تاکنون رقم‌هایی از قبیل: ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری به بانک شهر مطرح شده، اما این میزان بدهی تایید شده نیست.
 
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه " شهرداری به عنوان ضامن پیمانکاران معرفی شده است" تصریح کرد: بخشی از بدهی‌هایی که اکنون به حساب شهرداری اعلام می‌شود، مبالغی است که پیمانکاران به بانک شهر بدهی دارند.
 
دنیا مالی ادامه داد: شهرداری ضامن پیمانکاران است و اگر مبالغ از سوی آن‌ها پراخت نشود، لازم است شهرداری این مبلغ را پرداخت کند.
 
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در کمیسیون کلانشهر‌های دولت به منظور حل مشکل شهر‌ها خاطرنشان کرد: در رابطه با رفع مشکلات درآمد‌های پایدار شهرداری‌های سراسر کشور جلساتی را با مسئولان دولت داشته ایم، اما هنوز نتایج این جلسات مشخص نشده است.
 
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: برای حل مشکل درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها نیازمند قوانین بالا دستی هستیم و تا زمانی که قوانین به تصویب نرسند، مشکلات درآمدی شهرداری‌ها ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن