ورزشی

بیانیه فدراسیون کشتی درباره “کشتی کلاسیک بانوان”

به گزارش شورا‌آنلاین، این فدراسیون، اصل برتر در فعالیت رشته کشتی کلاسیک بانوان را "حفظ اعتقادات و فرهنگ اسلامی و ملی مردم ایران" دانست. متن این بیانیه به شرح زیر است:

"کشتی" ورزش ملی مردم ایران زمین است. "کشتی" بخشی از تاریخ و فرهنگ مردم عزیز ایران است. ارزش‌های مذهبی و ملی ملت ایران، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ این ورزش کهن و باستانی است. فدراسیون کشتی ایران، در دو سال گذشته، تلاش‌های فراوانی کرد تا بتواند در پاسخ به تقاضای بانوان علاقه‌مند به کشتی ایران، شیوه جدیدی از کشتی را به عنوان یک شیوه جداگانه و مستقل از سایر شیوه‌های کشتی‌گیری، در چارچوب اعتقادات، ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی و ملی مردم ایران، تعریف کرده و در نهایت به تصویب "اتحادیه جهانی کشتی"برساند. به لطف خدا این امر محقق شد.

این شیوه از کشتی، ضمن این که با پوشش لازم تعریف شده، کلیه ملاحظات ممکن برای حفظ سلامت بانوان علاقه‌مند به این شیوه از کشتی را نیز از طریق استفاده از پوشش کامل لباس کشتی، کلاه پوشش مو و گوش‌بند در نظر گرفته است.

نکته حائز اهمیت در "کشتی کلاسیک بانوان" این است که به خاطر حفظ ارزش‌های مذهبی و ملی ایران، در واقع برای اولین بار، در میان تمام رشته‌های ورزشی، یک شیوه مستقل و جهانی در ورزش با پوشش مورد قبول جامعه مسلمان و اوزان و ضوابط داوری مستقل، با پیشنهاد از سوی ایران تعریف شده و به تصویب مرجع جهانی آن رسیده است.

بر این اساس تمام بانوان مسلمان و غیر مسلمان در شیوه‌ای از کشتی که مطابق ارزش‌های مذهبی و ملی مردم مسلمان ایران و سایر کشورهای اسلامی است، رقابت خواهند کرد.

اصل برتر برای فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران در تعریف این شیوه از کشتی برای بانوان علاقه‌مند به فعالیت در این رشته ورزشی، حفظ اعتقادات و فرهنگ اسلامی و ملی مردم عزیز ایران بوده و خواهد بود و این اصل در تمام برنامه‌های توسعه‌ای این رشته، به عنوان خط قرمز کشتی کلاسیک بانوان قلمداد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا