شورای شهر

شاکری: فعالیت پارکبانان غیرقانونی است و شهروندان هیچ پولی ندهند

به گزارش شورا‌آنلاین، اقبال شاکری در سیصدوشصت‌وپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری درخصوص ساماندهی پارک حاشیه‌ای شهر تهران و همچنین بهره‌گیری از بخش خصوصی درخصوص پارکینگ‌های این کلانشهر گفت: در حال حاضر ۱۰۰ هزار فضای پارکینگ حاشیه‌ای در سطح شهر تهران شناسایی شده است که تا به حال ۳۰۰۰ فضا به صورت مکانیزه کنترل می‌شود و به زودی ۱۲ هزار فضای دیگر نیز به کنترل مکانیزه مجهز خواهند شد.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر فضای پارک حاشیه‌ای در سطح شهر تهران به پارکینگ‌های اختصاصی مغازه‌ها و نهادها و سازمان‌های دولتی تبدیل شده و پارکبان‌ها نیز به صورت غیرقانونی در حالی که دو سال است که قرارداد آنها به اتمام رسیده، در تهران مشغول فعالیت هستند که این مشکلات و معضلات بسیاری را در سطح شهر فراهم کرده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران خطاب به شهروندان تهرانی درخواست کرد به هیچ عنوان به پارکبان‌ها وجهی پرداخت نکنند چراکه فعالیت این افراد غیرقانونی است و درخصوص جمع‌آوری این افراد باید پلیس راهور اهتمام بیشتری از خود نشان دهد تا این پدیده غیرقانونی حذف شود.

شاکری در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در موضوع پارکینگ‌ها اشاره کرد و افزود: باید برای سرمایه‌گذاری در حوزه پارکینگ‌ها از ظرفیت بخش خصوصی بهره بگیریم. به زودی نیز ۵۰ ماشین جدید مکانیزه پارک حاشیه‌ای که خریداری شده است به کارگیری خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن