ورزشی

سلیمی: مردم دعا کنند که اتفاق خوبی بیفتد

به گزارش شورا‌آنلاین، بهداد سلیمی درباره وضعیت تمرینی خود در واپسین روزهای پایانی مرحله نخست اردوی تیم ملی وزنه برداری بیان کرد: تمرینات خوبی را پشت سر می‌گذارم و کم و بیش به آمادگی نسبی هم رسیدم. وضعیت زانویم نیز خدا را شکر بد نیست به شدت مراقبت می‌کنم که اذیت نکند و فعلا هم من را همراهی می‌کند.

او در پاسخ به این پرسش که قطعا به مسابقات جهانی می‌رسد یا خیر؟ تصریح کرد: به صورت قطعی نمی‌توان گفت می‌رسم یا نه، اما تلاشم این است که در مسابقات جهانی شرکت کنم. مردم هم دعا کنند تا در این چند ماه باقیمانده هم به سلامت تمرینات را جلو ببرم و اتفاقات خوبی بیفتد.

سلیمی در مور اینکه خود او و بقیه ملی‌پوشان توانسته‌اند مدت زمانی که تا آغاز اردوها از دست رفت را جبران کنند، تاکید کرد: زمان از دست رفته را نمی‌توان برگرداند از این رو داریم تلاش می‌کنیم تا این مدت زمانی که عقب ماندیم را تا حدودی جبران کنیم و به شرایط ایده‌آل برسیم.

قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این پرسش که کیفیت اردوی تیم ملی نسبت به قبل بهتر شده است یا خیر؟ گفت: از نظر کمی و کیفی شرایط خوبی را در اردوی ورزقان پشت سر گذاشتیم. امیدوارم به تهران هم برگشتیم وضعیت خوابگاه ها و رستوران سر و سامان بگیرد و شاهد کم و کاستی‌ها نباشیم. به هر حال اردوی مسابقات جهانی باید متفاوت از قهرمانی آسیا و بازی‌های کشورهای اسلامی باشد.

سلیمی با اشاره به کناره‌گیری دو تیم ذوب‌آهن و ملی حفاری و اوضاع نه چندان خوب لیگ برتر، تاکید کرد: عملا دیگر تیمی در لیگ نداریم. سه تیم نظامی هستند که هیچ درآمدی برای وزنه‌برداران ندارند، تیم دیگر هم وزنه‌برداران بومی می‌گیرد و یا مبلغ قراردادهایش  بسیار پایین است. با این شرایط برگزار کردن لیگ اشتباه است و شان و جایگاه وزنه‌برداری را پایین می‌آورد.

او ادامه داد: شرایط لیگ وزنه‌برداری امیدوارکننده نیست و اسپانسرها به هیچ وجه تمایل ندارند که در لیگ وزنه‌برداری سرمایه‌گذاری کنند. باید دید دلیل این اتفاق چیست که با وجود بودن قهرمانان بزرگی در وزنه‌برداری اما کسی برای سرمایه‌گذاری نمی‌آید. همچنین اینکه وزنه‌برداری همیشه در جهان و المپیک صاحب مدال بوده اما سطح درآمد ورزشکارانش و قراردادهایش به شدت پایین است. باید فکر اساسی در این مورد شود و کسی مسئولیت لیگ را بپذیرد و کمک عمده‌ای به آن کند. با این شرایط اصلا نمی‌توان به آینده لیگ امیدوار بود.

وزنه‌بردار فوق سنگین ایران در پاسخ به این پرسش که مبلغی از قراردادش با یاسین پیشرو که باقی مانده بود را توانست بگیرد یا خیر؟ تصریح کرد: ما حکم کمیته انضباطی را گرفتیم و حکم کمیته انضباطی در مجامع بین‌المللی ورزشی بر هر چیزی ارجحیت دارد. پس از اینکه حکم را گرفتیم با مدیرعامل شرکت پخش دارویی یاسین صحبت کردم و او عملا گفت پول زور به کسی نمی‌دهد در حالی که این پول زور نبود بلکه حق ورزشکار بابت زحمتی که کشیده‌اند، است.

او ادامه داد: حکم کمیته انضباطی به آنها ابلاغ شد و اگر تمایل نشان ندهند که بدهی خود به وزنه‌برداران را پرداخت کنند از طریق مراجع قضایی جلو می‌رویم. پول وزنه‌برداران کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان است. البته آنطور که شنیده‌ام پول ورزشکاران تکواندو و فوتسال را هم نداده‌اند. من به شدت پیگیر حق خودم و بقیه وزنه‌برداران هستم هر چند ممکن است از الان که شکایت کنیم تا نتیجه بگیریم یک سال زمان ببرد اما حداقل وزنه‌برداران به پول‌شان می‌رسند. از طرفی این افراد و امثال آنها یاد می‌گیرند نمی‌توانند به این راحتی پول ورزشکار را ندهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن