شورای شهر

انتقاد حکیمی پور از کافه های سیار سی تیر: شهرداری باید ورود کند

به گزارش شورا‌آنلاین، احمد حکیمی پور گفت: در رابطه با راه اندازی پیاده راه‌ها در شهر تهران همواره انتقاداتی مطرح بوده است.

وی افزود: در کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران نیز بار‌ها به مشکلات پیاده راه‌ها برای ساکنین مناطق و همچنین کسبه اشاره کرده ایم، اما آنطور که باید به این انتقادات توجه نشده است.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با اشاره به موضوعات مطرح شده پیرامون تجدید نظر در رابطه با برخی از پیاده راه‌های شهر تهران خاطرنشان کرد: از ابتدای شورای چهارم شهر تهران انتقاداتی به برخی از پیاده راه سازی‌ها صورت گرفت و در برخی از این موارد شاهد بودیم که انتقادات سبب بازگشایی مسیر‌ها شد.

حکیمی پور ادامه داد: خیابان سی تیر یکی از مسیر‌هایی بود که در رابطه با پیاده راه شدن آن انتقاداتی داشتیم و پس از این انتقادات، مسیر برای تردد خودرو‌ها باز شد.

وی در خصوص راه انداری کافه‌های سیار در خیابان سی تیر اظهارکرد: متاسفانه شاهد هستیم که مدتی است در خیابان سی تیر کافه‌های سیار راه اندازی شده و پخت غذا در این خیابان و استفاده از کپسول‌های گاز می‌تواند مشکلاتی را برای موزه ملی داشته باشد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران حضور کافه‌های سیار در اطراف خیابان را نمادی از سد معبر دانست و بیان کرد: بدون شک قرار گرفتن خودرو‌ها در کنار خیابان نوعی سد معبر به حساب می‌آید و باید جلو آن گرفته شود.

حکیمی پور با تاکید بر مشخص نبودن ساز و کار واگذاری محدوده خیابان سی تیر به برخی از کسبه اذعان کرد: علاوه بر اینکه حضور کافه‌های سیار در اطراف خیابان سی تیر سد معبر محسوب می‌شود، قرار گرفتن کپسول‌های گاز و همچنین پخت غذا بر روی باک برخی از این خودرو‌ها می‌تواند بسیار خطرناک بوده و این خطرات موزه ملی را تهدید می‌کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن