شورای شهر

ابهام در نامگذاری معبری به نام نابغه ریاضی ایرانی

به گزارش شورا‌آنلاین، مجتبی شاکری، رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران در خصوص نامگذاری معبری به نام مریم میرزاخانی گفت: طی این مدت از شهرداری تهران، شورای شهر و مجلس اسلامی تماس‌هایی با من گرفته و درخواست شد تا معبری را به نام این بانوی دانشمند و ریاضی‌دان نام‌گذاری کنیم.

وی ادامه داد: درخواست را احمد مسجدجامعی مطرح کرد اما از آنجایی که تا کنون نشانی و آدرس منزل والدین وی را در اختیار نداریم، نمی‌توانیم مشخص کنیم که اگر این نامگذاری صورت گیرد در چه منطقه و محله‌ای خواهد بود. 

به گفته شاکری، طبق قاعده نامگذاری معابر، نزدیکترین محل به محل سکونت فردی که مقرر شده تا معبر به نامش شود، انتخاب شده و نامگذاری صورت می‌گیرد. 

وی ادامه داد: اگر محل سکونت فرد در تهران نباشد، طبق درجه بندی چهره‌های فراملی، ملی، استانی و ماندگار این نامگذاری با تصویب و به حداکثر رسیدن رای اعضای شورا انجام می‌شود. 

رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران درپایان خاطرنشان کرد: تاکنون این درخواست به صورت مکتوب به دست ما نرسیده و پس از اخذ درخواست کتبی، کارشناسان بررسی می‌کنند تا اگر در محل سکونت مریم میرزاخانی به تازگی معبری تغییر نام نداده باشد، آن محل به نام وی نامگذاری شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن