شورای شهر

حافظی: پول پروژه‌های شهید تهرانی مقدم و شهید شوشتری کجا رفته است؟

به گزارش شورا‌آنلاین، رحمت‌الله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش کمیسیون برنامه و بودجه شورا با بیان اینکه انتظار داریم این گزارش را شهرداری ارایه کند تا مسئولیت آن و پاسخگویی را هم بپذیرد، اظهار کرد: طی سال گذشته بارها از ریاست شورا درخواست شد که این گزارش ها قبل از ارائه به صحن، در اختیار کمیسیون ها قرار گیرد اما این امر محقق نشد، البته اگر قصد ارائه گزارش به صورت صوری دارید به همین روش ادامه دهید.

وی با بیان اینکه در این گزارش درباره علت عدم تخصیص منابع به بسیاری پروژه ها، دلائلی مطرح شده است، افزود: برای نمونه، علت عدم تخصیص اعتبار برای احداث پیاده راه دریاچه چیتگر، تشکیل شرکت جدیدی اعلام شده، سوال اینکه شرکت جدید متعلق به چه کسی است و آیا مجوز شورای شهر را دارد یا نه؟ همچنین درباره پروژه خرید و نصب خانه های دوچرخه، نوشته شده است هزینه های غیر مرتبط، این توضیح چه معنایی دارد؟

حافظی با بیان اینکه کمک به ساخت مراکز فرهنگی و مذهبی شهید تهرانی مقدم و شهید شوشتری مصوبه شورای شهر دارد، تاکید کرد: در این گزارش درباره علت عدم اجرای این مراکز نوشته شده "فاقد اولویت". شهرداری مجتهد نیست و مقلد است، رساله عملی شهرداری، کتابچه بودجه است. شهرداری در جایگاهی نیست که در این زمینه تصمیم بگیرد، این پروژه ها مصوبه شورا است و منابع برای آن پیش بینی شده و بودجه سنواتی هم ۱۰۰ درصد محقق شده، این پول ها کجا رفته است؟

حافظی با بیان اینکه بر اساس گزارش، در جدول تطبیقی سنواتی مناقصات عمومی و ترک تشریفات، شاخص مد نظر، تعداد پروژه ها است در حالی که باید منابع ریالی باشد، گفت: اجرای پروژه در اراضی غیر ملکی شهرداری، اختصاص مکرر اعتبار به پروژه های بزرگ و عدم تخصیص اعتبار به سایر پروژه ها از دیگر مشکلات این گزارش است، این موارد چه معنی دارد؟ یعنی خارج از سقف بودجه مصوب، اعتبار پیش بینی شده است یا در محاسبات اعتبار لازم در پروژه خطا داشته اند که این می تواند خودش باعث انحراف بودجه شود.

حافظی ادامه داد: تامین اعتبار پروژه های غیر مصوب از محل پروژه های مصوب از دیگر مشکلات است. در این گزارش آمده است، برای پروژه های غیر مصوب هزینه می شود که این امر تخلف و انحراف از مصوبات شوراست، تخصیص سلیقه‌ای اعتبار نیز باعث هرج و مرج می شود. انتظار داریم این گزارشات در اختیار اعضاء قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا