شورای شهر

اقبال شاکری مطرح کرد: اجرای ۲۲۰۰ پروژه در سطح شهر تهران

به گزارش شورا‌آنلاین، اقبال شاکری در جریان سیصد و شصت و سومین جلسه شورای شهر تهران و پس از ارائه گزارش نظارتی یکساله پروژه‌های تملک دارایی، سرمایه‌ای سال ۹۵ توسط علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اظهار کرد: گزارش ارائه شده کامل و جامع بود که امیدواریم فایل آن نیز در اختیار اعضا قرار گیرد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به درصد پیشرفت پروژه‌ها در شهر تهران اظهار کرد: خوشبختانه میزان درصد پیشرفت پروژه‌های شهر نسبت به پروژه‌های دولتی بهتر است.

وی تصریح کرد: با توجه به آمار ارائه شده از پیشرفت پروژها در بعضی مناطق و معاونت‌ها به این نتیجه رسیده‌ایم که شرایط پیشرفت پروژه‌ها در مناطق بهتر از معاونت هاست.

شاکری با اشاره به علل تأخیر پروژه‌ها در سطح شهر گفت: ۴۲ درصد از علل تأخیر مالی، ۱۰ درصد زمین، ۲۴ درصد سایر و سرجمع ۶۵ درصد از علل تأخیر است ضمن اینکه ۵ درصد از علل تأخیر به پیمانکاران برمی‌گردد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران تصریح کرد: باید اصلاحاتی درخصوص سامانه مدیریت پروژه‌ها ایجاد شود و هر چقدر ما بتوانیم پیشرفت پروژه‌ها را بر اساس برنامه انجام دهیم، می‌توانیم شاهد کاهش هزینه‌ها نیز باشم.

شاکری ادامه داد: طبق گزارش اشاره شده ۲۵ درصد از پروژه‌ها نیز دچار تغییرات شده‌اند که این تغییرات باعث افزایش زمان پروژه و همچنین اختلافاتی می‌شود که باید به این موارد توجه شود.

وی همچنین به اولویت پذیرش پروژه‌ها اشاره کرد و گفت: این موضوعی است که باید موردتوجه قرار گیرد و پروژه‌های اولویت دار در دستور کار قرار گیرند ضمن اینکه در حال حاضر بالغ بر ۲۲۰۰ پروژه مستمر و غیرمستمر در سطح شهر تهران در حال انجام است که این کار فوق‌العاده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن